HERKES BU PENCEREYE BAKACAK! 

Herkesin merakla beklediği pencere sonunda çıktı. İmaret Dergisinin 18.sayısı, hayata farklı bir pencereden bakmak isteyenler için tarifi imkansız fırsatlar sunuyor.  Koşuşturmalı bir hayatın içinde ıskaladığımız küçük şeyleri bir de bu pencereden okuyunuz.  İmaret, gönül pencerenizin camını tıklıyor. 

HERKES BU PENCEREYE BAKACAK! 

banner390
İmaret Dergisinin bu sayısında, evlerimizin mahremiyeti ile dış dünya arasında perde vazifesi gören pencere konusu işleniyor. Pencereden bakmanın ötesinde, mimari ve kültürel bir öge olarak evimizdeki, işyerimizdeki pencerelerin ruhumuzdaki, hayatımızdaki etkileri de ele alınıyor.“Sizin için pencere” ve “Benim için pencere” adlı soruşturmalarda edebiyat ve sanat dünyamızın seçkin isimleri ile camcıdan perdeciye, ev hanımından öğrenciye kadar toplumun farklı kesimlerindeki insanların pencereye bakışı yansıtılıyor.İmaret’in son sayısına; Dr. Kâmil Uğurlu, Ali Ayçil, Prof. Dr. Namık Açıkgöz, Prof. Dr. Alaattin Karaca, Köksal Alver, Mehmet Kurtoğlu,  Murat Zafer, Yakup Özkaraalp,Şeref Acar, Burhan Yemiş, Mustafa Özdemir, Osman Nuri Koçak, Fatih Akbay, Selçuk Türkmen, Hacı Osman Ünüvar, Abdurrahman Boyacı, Raşit Keskin, Mustafa Doğan, Bayram Dimli, Erdal Demir ve Muhammet Özpınar yazılarıyla destek verdiler.
Bu sayının mülâkat konuğu ise D. Mehmet Doğan. Doğan mülâkatında, bir şehir kurmanın aynı zamanda gelenek oluşturmak, bir ahlâk inşa etmek olduğuna dikkat çekiyor. 
Mehmet Kurtoğlu’nun, Talat Duru’nun ve Kasım Kocabaş’ın ikişer yazısını bulacağınız bu sayıda, Yusuf Yıldırım yıllardır emek verdiği bir konuda çıkıyor sizlerin karşısına: Karaman mezar taşları…
Unutmayın! Karaman’da İmaret, her zaman hoş bakışların tatlı gülüşlerin mekânıdır… 
 

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
karamani - 10 ay önce
belediyeden ricamız; lütfen bu dergi sonuna kadar desteklensin ve gidebildiği yere kadar gitsin. çok kaliteli bir dergi, karamanın imajına büyük katkısı var. ancak az mı bastırılıyor nedir, her zaman temin edemiyoruz. ya düşük ücretle satışa çıkarılsın, ya da daha çok nüsha bastırılıp halka daha çok ulaştırılsın. emeği geçen herkese şükranlar.