İlk Onlar Selamlayacaklar

Karaman'a Gelenleri Onlar Selamlayacak

İlk Onlar Selamlayacaklar

banner390
 Karaman girişine Hz. Yunus Emre ve Karamanoğlu Mehmet Bey'in heykelleri dikildi. Otogar bölgesindeki yolun her iki tarafına yapılan yüksek kaidelere dikilen heykeller şehrimizden gelip - geçen herkesi selamlayacak.
Karaman tarihinin en önemli değerlerinden Hz. Yunus Emre ve Karamanoğlu Mehmet Bey'in heykelleri, 100. Yıl Caddesi'nin başlangıç noktası olan otogar bölgesindeki yolun her iki tarafına yapılan yüksek kaidelere üzerine dikildi.

Heykellerin dikilmesi çalışmalarını yakından takip eden Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu:  “Kutsal şehir Karamanımız birçok gelişmelere tanıklık etmenin yanı sıra bugüne kadar; Hz. Mevlâna, Piri Reis, Yunus Emre, Karamanoğlu Mehmet Bey, Kazım Karabekir Paşa gibi çok büyük değerleri de bünyesinde barındırmıştır. Karamanlı olmaları ile bilinen iki önemli şahsiyet, Hz. Yunus Emre ve Karamanoğlu Mehmet Bey heykellerini şehrin girişine yerleştirdik. Gelen misafirlerimizi ilk olarak Hz. Yunus Emre ve Karamanoğlu Mehmet Bey selamlayacak” dedi.

Heykellerin konulmasının ardından çevre ve aydınlatma düzenlemeleri yapılacak. Çalışmalar kısa bir süre sonra sona erecek.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ahmet - 3 yıl önce
Biz puttan kurtulmak isterken bizimkilerde heykeldiktik duye öğünüyolar heykellemi yücelecez eğer öyle olsaydi türkiye simdiyrkadar dünyanin en ileri devleti olurdu çalişin halk ve memleket için çalişin sayin uğurlu
Avatar
biçimsiz ağaç - 3 yıl önce
girişteki o kütükten dolayı kimsenin dikkatini çekmez,bakan bu ne diye kitleniyor