İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ FARKINDALIK SEMİNERİ VERİLDİ

Karaman Valiliği ve Karaman Çalışma ve İş Kurumu il Müdürlüğü tarafından ilimizde bulunan Kamu kurum ve Kuruluşlarına yönelik İş Sağlığı ve Güvenliği Farkındalık Semineri verildi.

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ FARKINDALIK SEMİNERİ VERİLDİ

banner390
Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Eğitim Ve Araştırma Merkezi (ÇASGEM)Eğitim Uzmanı Kemal Yüzer tarafından verilen seminer Piri Reis Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. ÇASGEM Eğitim Uzmanı Kemal Yüzer, iş güvenliğinin amacının çalışanların güvenliğinin yanında, çalışmalarında güvenli bir ortamda yürütülmesini kapsadığını söyledi. Yüzer, Kamu kurum ve kuruluşlarında hizmet veren tüm personelin daha da güvenli çalışmaları için, iş güvenliği kuralları ve kazalardan korunma konusunda bilinçlendirmesinin önemine değindi.
ÇASGEM Eğitim Uzmanı Kemal Yüzer, iş sağlığı ve güvenliğinin önemi, iş kazaları ve meslek hastalıkları, iş kazalarının nedenleri, iş kazalarından doğan zararlar, kazaları önlemenin yolları, iş güvenliğini geliştirecek sorumlular, meslek hastalıkları ve kazalardan korunma, meslek hastalıklarına karşı alınabilecek tedbirler, iş sağlığı ve güvenliğinin hukuki boyutu konularında bilgiler verdi.
Eğitim seminerine Karaman il ve ilçelerinde Kamu Kurumu kuruluşlarında görev yapan personeller ve İl protokolü katıldı.
İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.