KARAMAN'A HAVACILIK OKULU AÇILIYOR

THK Başkanı Atılgan: “Havacılık sektörünün hızla büyümesiyle artan pilot ve ara eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla kurumumuz tarafından Karaman’a 600 öğrenci kapasiteli Sivil Havacılık Meslek Yüksekokulu yaptırıldı”

KARAMAN'A HAVACILIK OKULU AÇILIYOR

banner390
Türk Hava Kurumu (THK) Başkanı Kürşat Atılgan, havacılık sektörünün hızla büyümesiyle artan pilot ve ara eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla kurum tarafından Karaman’a 600 öğrenci kapasiteli Sivil Havacılık Meslek Yüksekokulu yaptırıldığını bildirdi.
Atılgan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hükümetin 2023 vizyonu doğrultusunda ortaya koyduğu "Türkiye’yi dünyanın havacılık üssü yapma" hedefine katkı vermek istediklerini dile getirdi.
Havacılık alanında nitelikli eleman yetiştirmek istediklerini, bu doğrultuda görüştükleri Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan'a THK'nın faaliyetleri ve hedefleri hakkında bilgi verdiklerini aktaran Atılgan, "Söz konusu yüksekokul için Başbakan Yardımcısı Elvan'dan da manevi destek aldık" dedi.
Kurumun hedefleri kapsamında Türk sivil havacılık sektörüne eleman yetiştirmek için Karaman Valiliği ve Belediyesinin verdiği 17 bin metrekare arsa üzerine Karaman halkının kurban derisi ve nakdi bağışlarıyla 11 bin metrekare bina yaptırıldığını ifade eden Atılgan, "Söz konusu bina, 600 öğrenci kapasiteli Sivil Havacılık Meslek Yüksekokulu açılması için hazırlandı" diye konuştu.
Atılgan, havacılık sektörünün hızla büyümesiyle pilot ve ara eleman ihtiyacının arttığına dikkati çekerek, “Bu ihtiyacın karşılanması için Kurumumuzun üzerine düşen görevi yerine getirmek için yaptırdığımız yüksekokulun gelecek yıl eğitim ve öğretim faaliyetlerine başlama için çalışmalarımızı hızlandırdık. Bu amaçla THK Üniversitesi Rektörümüz Yıldırım Saldıraner ve diğer yetkililer yüksekokulda incelemelerde bulunacak" ifadelerini kullandı.


Kaynak: Anadolu Ajansı
İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.