Karaman Belediyesi Kültür Hazinesine Bir Mücevher Daha

Karaman Belediyesi kültür hazinesine eşsiz bir eser daha kazandırdı. Karaman ve Yunus Emre ile ilgili bir çok eserle ilgili önemli çalışmalar yapan yazar Yusuf Yıldırım'ın kaleme aldığı Risaâletü'n Nushiyye ve Divân-ı Yûnus Emre Karaman Nüshası Karaman Belediyesi kültür hazinesinde yerini aldı.

Karaman Belediyesi Kültür Hazinesine Bir Mücevher Daha

banner390
Yunus Emre Dinarı Karaman Nüshası'nın günümüz alfabesi ile çevrilmesi Yunus Emre çalışmalarında önemli bir aşama olacaktır diyen Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan şunları kaydetti; " En eski divanlardan olan Yunus Emre Divanı Karaman Nüshası, artık ilim dünyasının ve meraklıların hizmetindedir. Rahmetli Baha Kayserilioğlu, bu divanı çevirtmek için bir çok kez girişimde bulunmuş ancak çeşitli sebeplerle çevirisi yapılamadı. Karaman Belediyesi olarak nasip bizlereymiş. Bu değerli eserin hazırlanmasında fedakarca çalışan yazarımız Yusuf Yıldırım'a ve emeği geçen herkese gönülden teşekkür ediyorum"

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
idris n. uysal - 2 yıl önce
yusuf beyi tebrik ediyorum.
Avatar
İDRİS NEBİ UYSAL - 2 yıl önce
sayın başkan, eseri ilk kez kendilerinin yayımladığını söylüyorlar ama biz, allaha şükür, bunu haziran 2014'te yayımlamıştık. sayın başkana da takdim etmiştik. sayın başkan sanırım bunu unuttular. bir hakkın, emeğin teslimi için bunu söylemek durumundayım.