banner417
banner425
03 Mart 2016 Perşembe 12:06
1723 Okunma
Karaman Çekirdek Kabuğuna Savaş Açtı
banner416
        Karaman Kent Konseyi’nin Cumhuriyet Parkı’ndan başladığı programa; Vali Murat Koca, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Kent Konseyi Başkanı Ali Konukseven, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Özlem Koçak ve proje ekibi katıldı.
        Esnaf gezisine başlamadan önce proje ve Kadın Meclisinin yaptığı faaliyetler hakkında bilgi veren Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Özlem Koçak: “Burada bulunmamızın sebebi kuruyemiş satan esnaflarımıza kabuklu yemişler için çift kese kâğıdı kullanmasını teşvik etmek. Kuruyemiş satan esnaflarımızı tek tek gezerek broşür dağıtacağız. Biz Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak çevre sorununa yönelik bilinçli bir toplum oluşturmak adına “Temiz Karaman Sağlıklı Nesiller” projesini hayata geçirdik. Proje dâhilinde okulları ziyaret ederek 70 okulda istişare toplantıları yaptık. Öğrencilere eğitim seminerleri düzenledik. Çocuklarımızın çevre temizliğine karşı duyarlılığını artırmak amacıyla okullardaki çöp konteynerlerini boyadık, daha sonra mahallelerdeki konteynerleri boyayacağız. Ben bu faaliyetlerde emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi. 
        Çevre temizliği ile ilgili görüşlerini dile getiren Vali Murat Koca da, tanıtım broşürleri üzerindeki yerlere atılmış kabuklu kuruyemiş resimlerini göstererek: “Bu fotoğraflar karşısında rahatsız olmamak mümkün değil. Karaman bu çirkin görüntüleri hak etmiyor. Hep birlikte el ele vererek çevreye daha duyarlı olmalıyız. Türkçe’nin başkenti sıfatını taşıyan, geçmişte devlet kurmuş ve başkentlik yapmış bir şehiriz. Bunun için önce alışkanlıklarımızı değiştireceğiz daha sonra ilimiz zaten kendiliğinden tertemiz hale gelir” dedi.
        Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan ise Kent Konseyi’nin gerçekleştirdiği bu tür projelerin her zaman destekçisi olacaklarını vurgulayarak: “Bir ilin temizliği, sadece bir kurumun ya da sivil toplum örgütünün yapacağı bir konu değil. Bu iş birlik ve beraberlik içerisinde olur. Herkesin ortak hareketi ile olur. Ortak akılla oluşur. Bizim ilimiz sevgi ve hoşgörü diyarı olan bir şehir. Sevgi ve hoşgörünün olduğu Karaman’da güzelliklerin olması gerekir. Bunu yapabilecek gücümüz ve kapasitemiz var. Biz bütün esnaflarımızdan, vatandaşlarımızdan temiz bir Karaman için herkesin elini taşın altına koymasını istiyoruz. Valiliğimizle, Kent Konseyimizle ve tüm sivil toplum örgütlerimizle, vatandaşlarımızın daha mutlu, daha keyifli ve güzel bir şehirde yaşamaları adına bu mücadeleyi hep birlikte yapacağız. Ben temiz bir Karaman adına hemşerilerime inanıyorum ve güveniyorum. Bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
        Konuşmaların ardından Vali Murat Koca, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Kent Konseyi Başkanı Ali Konukseven ve proje ekibi kuruyemiş satan esnafları tek tek gezerek kabuklu yemişlerin oluşturduğu çevre kirliliğini anlatan broşürleri dağıttı. 
Son Güncelleme: 03.03.2016 14:59
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426