Karaman 'da - 24 Dereceyi Göreceğiz

Karaman’da önümüzde ki günlerde Kuvvetli Rüzgar, Kar Yağışı ve Don olayları daha artacak. Sıcaklık -24 lere kadar inecek. Yetkililer önlem alınması konusunda vatandaşları uyardı.

Karaman 'da - 24 Dereceyi Göreceğiz

banner390
Karaman’da önümüzde ki günlerde Kuvvetli Rüzgar, Kar Yağışı ve Don olayları daha artacak. Sıcaklık -24 lere kadar inecek. Yetkililer önlem alınması konusunda vatandaşları uyardı. Valilikten yapılan açıklama da ''İl genelinde bugün (Çarşamba) halen kuzeyli yönlerden kuvvetli, zaman zaman fırtına şeklinde esen ve zaman zaman tipi-kar savrulmalarına neden olan rüzgârların (50-70 km/saat) Konya ve çevresinden başlamak üzere akşam saatlerinden (18-22) itibaren tüm bölge genelinde kademeli olarak etkisini azaltacağı beklenmektedir. Hava sıcaklıklarının önümüzdeki 3 günlük sürede daha da azalarak gündüz sıcaklıklarının -3 ila -12 derece, gece sıcaklıklarının da -10 ila -24 derecelere düşeceği, Pazar gününden itibaren ise sıcaklıkların kademeli olarak yükseleceği tahmin edilmektedir.
Kuvvetli rüzgar, kar yağışı, tipi-kar savrulması, buzlanma ve don olayları beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, çatı uçması, vb) vatandaşlarımızın ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir'' denildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.