KARAMAN EMNİYETİ ENGELLERİ KALDIRDI

Karaman Emniyet Müdürlüğü bütün engelli vatandaşlarımızla ile İşitme ve konuşma engeli olanlar için 155 Polis İmdat telefonuna mesaj atarak yardım talep etmeleri ve yine 155 Polis İmdat telefonunu çaldırıp kapatarak en yakın ekibimizin şahsa ulaşıp Engelli Vatandaşımıza yardımcı olması için yeni bir uygulama hayata geçirdi.

KARAMAN EMNİYETİ ENGELLERİ KALDIRDI

Karaman Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada ''Karaman İl Emniyet Müdürlüğü olarak, İlimizde ikamet eden İşitme-Konuşma engeli veya Bedensel engeli olan vatandaşlarımıza  yönelik olarak Asayiş olayı ya da zor bir durum anında zaman kaybetmeden, herhangi bir zarar görmelerini engellemek ve yardımcı olmak amacı ile iki projemiz hayata geçirilmiştir. Birincisi bütün engelli vatandaşlarımızla ile İşitme ve konuşma engeli olanlar için 155 Polis İmdat telefonuna mesaj atarak yardım talep etmeleri, ikincisi olarak yine 155 Polis İmdat telefonunu çaldırıp kapatarak en yakın ekibimizin şahsa ulaşıp Engelli Vatandaşımıza yardımcı olması için yeni bir uygulama geliştirilmiştir. Yapılan bu çalışmaları ve nasıl faydalanılacağı engellimize anlatılmalıdır. Engelli yakını ya da komşusu olan vatandaşlarımızın 155 Polis İmdat Telefonunu arayarak, engellinin kullandığı cep telefonunu, adres bilgilerini ve engelinin ne olduğunu yazdırarak bu yeni hizmetimizden faydalanabilirler. Her insanın engelli adayı olduğunu unutmayıp, engellilerimize yardımcı olup, sahip çıkmalıyız'' denildi.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ihsan kayserilioglu - 2 yıl önce
Cok guzel bir uygulama KARAMAN EMNİYET TUM MENSUPLARİNA SİMDİDEN TESEKKÜRLER SAYGILAR
Avatar
Hüseyin soyyyigit - 2 yıl önce
Ben bir engelliyim en büyük sorunumuz otopark sağlam vatandaşlarımız bize ayrılan yerlere park yapıyor biz bir sokak ileriye park yapsak gelemiyorum lütfen dikkat