Karaman Halkı Acil Piknik Alanı İstiyor

Karaman’da bulunan mesire alanları vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamıyor.

Karaman Halkı Acil Piknik Alanı İstiyor

Karaman halkı, hafta sonları piknik yapmak için Karaman Belediyesi’nden şehir merkezine yakın mesire alanları istiyor.

Karaman’daki piknik alanlarının yetersiz kaldığını, uzak olduğunu, bakımsız ve kirli olduğunu belirten bir vatandaş Karaman Belediyesi’ne yazı yazarak yeni mesire alanı istediklerini belirtti.

Şikayetini, Karaman Gündem Gazetesine bildiren vatandaşlardan Ali Okur, hafta sonları ve tatil günlerinde piknik yapabilecekleri yer olmadığını aktardı.

Karaman Belediyesine konu hakkında yazı yazdığını söyleyen Okur, yazısında şu isteklerde bulundu;

“Karamanımızın bir sorunu olan mesire yerleri konusunda bundan yaklaşık 2 sene önce istekte bulunmuştum. Hafta sonları ve tatil günlerinde piknik yapabileceğimiz bir yer yok demiştim ve cevap olarak otogar önüne park yapılacağı söylenmişti. Ancak yapılan Necmettin Erbakan parkının neresinde piknik yapabileceğiz? Herkesin içerisinde mangal yapmak uygun düşer mi? En yakın piknik alanı Fisandun Köyü çöp şehir haline gelmiş. Temiz hava almak için gittiğimiz yer, mikop yuvası haline dönmüş durumda. Buranın temizliği konusunda çalışmanız var mı? Gökçe çamlığı ise şehir merkezine 20 km uzaklıkta. Aracı olmayanlar için ulaşması çok zor. Nüfusu bir buçuk milyon olan Konya merkezde bile şehir içerisinde çok sayıda piknik yapılabilen (mangal yakılan) parklar bulunmaktadır. Şehrimizde gezilebilecek vakit geçirebilecek yer sayısı çok az olduğu göz önünde bulundurularak, içerisinde çocuklarında eğlenebileceği mesire yerleri yapılması konusunda çalışma yapılmasını istiyorum.”


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
mehmetakif cetin - 5 ay önce
Piknik alani istemek normal birşey ama guzel Karaman halkim birde sahip cikabilse :(gidin en yakin gökçe camligina her yerde poset vb piknik malzemesi yesillik yerde doga kirletiliyor bir hafta sonuda mümkünse oraya piknik için değil temizlik ve çöp toplama için oraya gidilsin ve mümkünse bundan sonra daha duyarli olalim dogaya bir tane bile çöp atmayalim ki gelecek nesillerde bu yesillige sahip ciksin bir diger konu ise yangin gözetleme kulesinin manzara izlemek yerine parcalayip yakmaya calisan ve zarar veren insanlar lütfen bu tarz yerler korunsunacil eylem plani yetkililerimizden rica ediyorum mümkünse ayrica çöp tenekelerinin arttırılması ve masalarin yenilenmesi acilennn!
Avatar
Yücel Parlar - 5 ay önce
Evet çok gerekli olan bi şey Karaman hakkı için..İçinde içme suyu,lavabosu,çocukların oynayabileceği dikkatsiz ve duyarsız olan kirliliğe sebep olan yerlere,etrafa çöp atan vatandaşları uyaracak birkaç görevli (belli veya güvenlik görevlisi gibi) olmasıda lazım. Çünkü ne yazıkki bizim insanımızın çoğu kirlettiği yeri temizlememe gibi bir aklakı var.
Avatar
Mustafa boylu - 5 ay önce
Piknik alani isteniyoda piknik alanlarindaki posetler copler nie ortaya atilio oncebi temiz tutmasini ogrenelim fisandin piknik alani les gibi gidesim gelmio
Avatar
Emin - 5 ay önce
Arkadaş ilk önce temizliği öğrenelim ardından mesire alanı isteyelim
Avatar
İlhan - 5 ay önce
Belediye merkezdeki parkları bile çay bahçelerine peşkeş çekiyor. Türkeş perkinda çocuk oynayabilmek için mecburen çay içmek zorunda olduğunuz yere oturmalisiniz. Ereğli kavşağındaki parkın da yeşil alanı çay bahçesinin kullanımına bırakıldı.
Avatar
İsmail Gümüş - 5 ay önce
Bence doğru bir tespit olmuş. Karamanda hem akşamları hem hafta sonları vakit geçirebileceğimiz yer çok kısıtlı. Özellikle piknik alanı.
Avatar
Sercan üzüm - 5 ay önce
Evet çok dogru bi istekde bulunmuşunuz mesale ben ailemle pikniğe ğidemiyom çünkü arabam yok hep zenginlere çalışılıyo gariban hep garip zaten karamanda gezilecek bir yer yok piknik aalanı istiyoruz nereye varsak çay bahçesi
Avatar
Akif - 5 ay önce
Çok doğru fisandunu piknik alanı yapacak projeye ne oldu