banner417
banner425
31 Ağustos 2016 Çarşamba 14:30
2334 Okunma
KARAMAN-ULUKIŞLA HIZLI TREN İHALESİ TAMAM
banner416
Konu ile ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan şunları kaydetti; “ Karamanımız için büyük önem taşıyan hızlı tren projesinde Karaman-Ulukışla hattı yapım ihalesi tamamlanmıştır. TCDD Genel Müdürlüğü ile yüklenici firma arasında Kurban bayramı sonrasında sözleşme imzalanacak ve yüklenici firmaya yer teslimi yapılacak. Şantiye kurulmasının hemen ardından çalışmalar başlayacak”
 
Hızlı Tren Çalışmaları Kapsamında Yeni Alt ve Üst Geçitler Yapılacak
 
Hızlı tren hattı çalışmaları kapsamında yeni alt ve üst geçitlerin de yapılacağını ifade eden Başkan Çalışkan; “ Tren yolunun öbür tarafında kalan ve uzun yıllar boyunca şehirden kopuk bir şekilde yaşayan Larende, Sümer ve Yenişehir Mahallelerimizin bu sorununu, belediyemiz ve TCDD ile işbirliğinde yapılan Gökkuşağı ve Makro Üst Geçitleri ile büyük oranda çözmüştük.
 
Şimdi Karaman-Ulukışla hızlı tren çalışmaları kapsamında Kemal Kaynaş Stadyumu önünden, Buğday Pazarı civarına geçişin sağlanacağı yeni bir alt geçit yapılacak. Bu alt geçit 100. Yıl Caddesi (Çevre Yolu) ve tren yolunun altından geçilecek şekilde yapılacak.
 
Diğer yandan, Bifa Kavşağı olarak bilinen noktadan tren yoluna devam eden güzergâh üzerinde ise bir üst geçit yapılacak. Yapılan ve yapılacak olan bu alt ve üst geçitler sayesinde tren yolunun diğer tarafı şehirle bütünleşmiş olacak. Her iki geçit çalışması bu yıl Ekim ayı içerisinde başlayacak. Karamanımıza hayırlı olsun” dedi.
 
 
Son Güncelleme: 31.08.2016 14:33
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426