Karaman’da Kavşaklar Yeniden Düzenlenecek

Karaman Belediyesi, şehrin en önemli şehir girişleri olan Karaman, Konya Yolu Girişi ve Ereğli Yolu Girişi üzerinde bulunan kavşakları yeniden düzenliyor.

Karaman’da Kavşaklar Yeniden Düzenlenecek

banner390

Karaman Belediyesi,  Karaman, Konya Yolu Girişi ve Ereğli Yolu Girişi üzerinde bulunan köprülü kavşaklar üzerindeki düzenleme çalışmalarına önümüzdeki günlerde başlayacak. Kavşaklar üzerine Türk Dili'nin Başkenti Karaman'ı en güzel biçimde ifade edecek ay-yıldızlı görsel ve Türk Devletlerini temsilen yıldız figürleri yerleştirilecek. 
Kavşaklarımızı hem daha gösterişli ve modern hem de daha anlamlı bir hale getiriyoruz diyen Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan; " Karaman'da kavşaklarımızda düzenleme ve yenileme çalışmalarımız devam ediyor. Şehrin en önemli girişlerinden olan Karaman, Konya Yolu Girişi ve Ereğli Yolu Girişleri üzerinde bulunan kavşaklarımızda gerçekleştireceğimiz düzenleme çalışmalarımızla her iki şehir girişini de daha modern ve daha anlamlı bir hale getireceğiz. Çalışmalarımız dahilinde her iki kavşak üzerine Türk Dili'nin Başkenti Karamanımızı temsilen ay-yıldızlı görseli ve diğer Türk Devletlerini temsilen de yıldız figürleri yerleştireceğiz. İnşallah çalışmalarımıza önümüzdeki günlerde başlayacağız. Karamandaki kavşak düzenleme çalışmalarımız tamamlandığında, bu kavşakların isimlerini vatandaşlarımızla birlikte vereceğiz" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
maraz - 6 ay önce
Mümkünse yol ver levhası olan yerlerde kocaman yazılar asalım o boş üçgenin yol ver anlamında olduğunu özellikle belediye tarafına gelen eski petrolün orada yakacam birinin canını böğründen gire koyacam
Avatar
hakan - 6 ay önce
Daha doğru dürüst asfalt yok. Memleketimizde varsa 1. Istasyon İsmet Paşa caddeleri Ereğli ve karaman konya kavşağı Allah aşkına en azından yama asfalt bari yapın.
Avatar
vecdi hoca - 6 ay önce
Şu Karamanımızı ALLAH aşkına köy görünümünden kurtarın artık. Kent meydanı projesini 7 yıldır bekliyoruz, hiç ses seda yok . Her halde belediye yetkilileri projeyi unuttular. Hatırlatalım dedim. Bu halkı epeyce oyaladınız, yeter artık.