banner417
banner425
27 Ocak 2017 Cuma 14:38
505 Okunma
Karaman’da “Kayıtlı Çalışıyorum, Yarınımı Güvence Altına Alıyorum” Paneli
banner416

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı–Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı Kayıtlı İstihdamın Teşviki Hibe Programı Iı kapsamında Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) tarafından kayıt dışı istihdamın azaltılmasına yönelik hazırlanan ‘’Zaman Kumbarası’’ projesi çeşitli etkinlikler çerçevesinde uygulanmaya devam ediyor.

Projenin ana hedefi; kayıt dışı istihdamın azaltılması amacıyla Karaman’daki gündelikçilerin ( tarım, çocuk/yaşlı bakımı, apartman hizmetleri, temizlik hizmetleri, hamallık, bahçıvanlık, vs.) bilgilendirilmesi ve yerelden ulusala mantığıyla Türkiye’de kayıtlı çalışmayı teşvik etmek. Bu ana hedef doğrultusunda gerçekleştirilecek olan farkındalık çalışmaları kapsamında, ilk faaliyet olarak Ekim ayında projenin tanıtımı amacıyla düzenlenen açılış toplantısının ardından ikinci toplantı muhtarlara ve din görevlilerine yönelik olarak gerçekleştirilmişti. Üçüncü toplantı da kayıt dışı çalışan hedef kitleye yönelik olarak “Kayıtlı Çalışıyorum, Yarınımı Güvence Altına Alıyorum” paneli adı altında 31 Ocak 2017 Salı günü Saat 10.30’da Kent Otel’de gerçekleştirilecek.

Konuşmacı olarak Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nden Arş. Gör. İsa Güneş, SGK Karaman İl Müdürlüğü’nden Sosyal Güvenlik Denetmeni Ömer Çelebi katılacak. Ayrıca İŞKUR’dan da katılım sağlanacak olup kurum çalışmaları hakkında bilgi verilecek.

Kayıt dışı çalışanlar, kayıtlı çalışmanın birey ve devlet açısından faydaları hakkında bilgilendirilecekler. Bu kapsamda İŞKUR ve SGK Karaman İl Müdürlükleri’nden yetkililer kurumlarının kayıt dışı konusundaki çalışmalarıyla ilgili bilgi verecekler.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426