Karaman’da Otopark Sorunu Çözülüyor

Robotik Otoparklar Geliyor

Karaman’da Otopark Sorunu Çözülüyor

banner390
Karaman’da Otopark Sorunu Çözülüyor
İlgili Galeriye Git

Karaman Belediyesi, gün geçtikçe daha büyük sorun olan otopark sorununa çözüm getiriyor. Karaman'da çeşitli noktalara akıllı-katlı (Robotik Otopark) otoparklar yapılacak.
Türkiye'de İstanbul, Bursa, Balıkesir gibi büyükşehirlerde bulunan akıllı-katlı otopark (Robotik Otopark) hizmeti Karaman'da da başlayacak. Karaman Belediyesi tarafından ilk etapta Atatürk Bulvarı, 4 nolu sağlık ocağı yanındaki alana ve Musalla'nın hemen arkasındaki boş alana yapılacak olan akıllı-katlı otopark sistemi şehir merkezindeki otopark sorununu önemli ölçüde çözecek.
Akıllı-Katlı Otopark hizmeti ile ilgili konuşan Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan şunları kaydetti:
"Karaman'ın en önemli sorunlarından birisi olan otopark sorununa çözüm getirecek bir çalışmayı başlattık. Dünyanın birçok gelişmiş ülkesinde ve Türkiye'de büyükşehirlerde hizmet veren Robotik Otopark sistemini Karaman'da uygulayacağız. Bu otopark sisteminin bize sağladığı en büyük avantaj, örneğin 100 araçlık bir alana katlı sistem sayesinde 400-500 araç sığabiliyor olması. Gerekli fizibilite çalışmalarımızı tamamladık. İhale hazırlıklarımıza devam ediyoruz ve çalışmalarımıza en kısa sürede başlayacağız. Akıllı-katlı otoparkları ilk etapta 4 nolu Sağlık Ocağı ve Musalla yanındaki boş alana yapacağız. İlerleyen süreçte ise şehrin birçok yerinde bu otopark sistemini yaygınlaştırarak Karaman'daki otopark sorununu tamamen ortadan kaldırmayı hedefliyoruz" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
vecdi hoca - 6 ay önce
olabilecek bir proje lakin şehir merkezinde olma ihtimali yok. Çünkü şehir merkezinde yer kalmadı. Nereye yapılacak bakalım.
Avatar
hasan - 6 ay önce
başkan günü kurtarmaya değil kalıcı çözümler bulun.bu günler daha iyi günler on yıl sonra bakalım yollara ne çözüm bulacaksınız geleceğe yatırım sıfır.tek yaptığınız şey lay lay lomm ..karamana gelmedi 10 yıl 15 yıl sonrayı gören bir başkan hep bakar körrr..
Avatar
maraz - 6 ay önce
Blakince dediğiniz olay kanun dışıdır yeterli genişlikte yol yok onu yapmaya ayrıca başkan gel ver yetkilerini bana proje nasıl yapılır ölü alanlar nasıl değerlenir görelim
Avatar
MUHAMMED CELALEDDİN - 6 ay önce
SENELERDİR BİZ BU ÇİLEYİ ÇEKİYORUZ GEREKSİZ YERE SÜREKLİ PARA HARCADILAR DAHA YENİ Mİ AKILLARINA GELDİ
Avatar
black ice - 6 ay önce
Sayın başkan oto park sorununu çözmek için bu kadar masrafa gerek yok seçimi kazana bilmek uğruna seçim vaadi verip daha sonra vadinizi tutarak kaldırdığınız paralı oto park sistemini tekrar getirin yeter bu sorun çözülmüş olur aynı zamanda da belediyemize iyi bir gelir olur sayın kamil uğurlu bu işi güzel başarmış ve sistemi oturtmuştu ama siz seçim kazana bilme uğruna tabiri caizse bu işin içine ettiniz. maalesef.
Avatar
kızgın adam - 6 ay önce
Olacak birşey söyleyinde bizde destek verelim Allah aşkına