Karaman'da Tarihi Proje Başlıyor

Karaman'ın çehresini değiştirecek ve daha modern hale getirecek olan Aktekke Kent Meydanı Projesi'nde geri sayım başladı.

Karaman'da Tarihi Proje Başlıyor

banner390
Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan 2015 yılının ilk müjdesini verdi. Uzun süredir proje aşamasında olan ve çeşitli prosedürlerin çözüme kavuşmasının beklendiğini söyleyen Başkan Çalışkan şunları kaydetti:"Aktekke Kent Meydanı projesinde önemli bir aşamaya geçtik. Bakanlar Kurulu'nun 24.11.2014 tarihli 2014/7051 sayılı kararıyla, Karaman Eski Devlet Hastanesi'nin, belediyemize devri gerçekleşmişti. Bazı ufak tefek prosedürlerin de çözülmesi ile bu dev çalışmalarına başlanması için herhangi bir engelimiz kalmadı. Kısa süre içerisinde belediyemize devredilen Eski Devlet Hastanesi binasının yıkımına başlayacağız. Proje ile Karaman'ımızın tarihi dokusu korunmuş olacak, kente yeni kültürel mekânlar kazandırılacak. Diğer yandan proje şehrin turizmi açısından büyük önem arz ediyor. Proje tamamlandığında kentin tam merkezinde geniş ve modern bir alan oluşacak. Karaman Belediyesi olarak 2015 yılı içerisinde de büyük proje ve yatırımlara devam ederek Karamanımızı daha yaşanabilir ve daha modern bir kent haline dönüştüreceğiz."

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ali kus - 2 yıl önce
Hastane bahcesindeki agaclar ne olacak kesmeyi dusunmuyorlar insallah
Avatar
koy bi tarafa - 2 yıl önce @ali kus
sana lazımsa al götür aliciğim... hayatında kaç tane ağaç diktin de gelip burada konuşuyorsun... şu kafadan çıkın artık..
Avatar
of of offf - 2 yıl önce
karaman için gerekli bi yatırım gezecek yer yok bi ismet paşa cad si var inşallah alt tarafınıda degerlendirirler güzel katlı bi oto park yaparlar park sorunuda çözülmüş olur
Avatar
sen nerene koydun - 2 yıl önce
içtigimiz suların ne kader bozuk oldugunun ve mevsimlerin ne kadar degiştiginin hastalıkların ne kadar arttıgının farkıdan ali kuş sen sadece at gözlükleri ile bakanlardansın sanırım ... kestiginiz agaçları nereye koyuyorsunuz acaba ?
Avatar
serkan - 2 yıl önce
ağaçları kestirmeyiz
Avatar
mehmet ak - 2 yıl önce
insanlarin bu saçma düsünceleri yuzunden memleket bir ADIM ilerlemiyor agac agac anladik yesile bizde onem veriyoruz ama anlayin artik carpik kentlesme caarpik yesillendirme uygulanmis zamaninda suanda ceremesini biz cekiyoruz .. hangi memlekette insan gecisini engelleyen kaldirima agac dikilmis, merak edenler 30metrelik yoldaki kaldirimdan yurusunler... esnafin tabelasi gorunmuyor yazin, ama vergi ama tabela vergisi ödüyor. bir dalini keserken yakalansan cezaaa buda düsüncesiz halkimizdan belediyeye destek olmak yerine agac kesiyolar diye sikayet yaziyolar... ayni halk karaman gelismiyor diye baska ortamlarda konusma yapiyor... eee izin vermiyonuz ki gelissin... bu projede emegi gecen herkese tesekutler artik baska yerlere gidince karaman hakkinda ismetpasa harici biyerler söylemek istiyorum saygilarimla

Mehmet23
Avatar
htmyo70 - 2 yıl önce
ağaçlar lazımsa al götür evınde ... bakarsın kesiyosak yerinede dikiyoruz sen ve desteklediğin parti hayatında kaç ağaç diktiniz gezizekalılar
Avatar
saffet uçar - 2 yıl önce
muhalefetimizin zekası 'ağaç kestirmeyiz'den bir adım ileri gitmemesi ülkemize büyük zarar veriyor. diğer taraftan ak parti'li olmak da her şeyi kabul etmek anlamına gelmiyor. şehri yaşanılır hale getirmek için böyle projelerden önce belediyenin ilk önce ana görevlerini düzgün yapması gerekiyor. seçimlerden bu yana iyi yönde bir gelişme göremedim. kaldırımlar, trafik, park sorunu, imar vs düzenleme bekliyor. bunu yapmak için de ilk önce niyet gerekiyor.