02 Kasım 2016 Çarşamba 13:41
1612 Okunma
KARAMANLI HANIMLAR KURSLARA YOĞUN İLGİ GÖSTERİYOR
Karaman Belediyesi, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Mümine Hatun Kültür Merkezi'nde ve Beyazkent Hanımlar Spor ve Kültür Merkezi'nde hanımlara yönelik, Resim, Kur’an-ı Kerim, Bilgisayar, Kat-ı Sanatı, Makine ve El Tekstili, Kırkyama, El Nakışı, İğne Oyası, Takı Tasarım, Bağlama, Keman, Kitre Bebek, Taş Bebek gibi bir çok alanda kurslar açılıyor.
Karaman Belediyesi ve Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde açılan kurslara,  gündelik hayatın sıkıcı ortamından kurtularak hem el sanatlarını öğrenmek, hem de yaptıkları ürünleri satarak aile ekonomisine katkıda bulunmak isteyen hanımlar büyük ilgi gösteriyor.
“Hanımlarımıza yönelik hizmet veren kültür merkezlerinin sayısını artıracağız." diyen Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan; "Hanımlarımız çalışma hayatında çok önemli görevler üstleniyorlar. Hanımlarımızın sosyal hayatına da katkı yapmak amacıyla bu tür hizmetlerimize ağırlık veriyoruz. Mümine Hatun Kültür Merkezi, Beyazkent Hanımlar Spor ve Kültür Merkezi'nden sonra kültür merkezlerine üçüncüsünü ekliyoruz. Osmangazi Mahallesi'nde inşaasına başladığımız kültür merkezi ile o bölgede yaşayan hanımlarında bu faaliyetlerden faydalanmalarını sağlayacağız." dedi.
 
 
 
Yorumlar

banner327

banner315

banner356

banner412

banner411

banner405

banner337

banner296

banner406

banner64