banner417
banner425
11 Ocak 2016 Pazartesi 10:29
890 Okunma
KENT KONSEYİ YENİ PROJELERLE GELİYOR
banner416
Karaman Belediyesi Encümen Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri katıldı. Toplantıda, Kent Konseyi'nin Aralık ayı faaliyetleri değerlendirildi. Toplantıda ayrıca geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Eski Kent Konseyi Başkanı ve Yunuskent Mahallesi Muhtarı İbrahim Aköz için Kur’an-ı Kerim okutuldu.
Temiz Karaman Sağlıklı Nesiller Projesi kapsamında ziyaret edilen okullar üzerinde değerlendirmelerde bulunuldu. Toplantıda konuşan Kent Konseyi Başkanı Ali Konukseven; " Temiz Karaman Sağlıklı Nesiller Projesi" ilimizde büyük takdir topluyor. Projemiz kapsamında gittiğimiz okullarda, okul yönetimlerine ve öğrencilerimize yönelik gerçekleştirdiğimiz sunumlarla, çevre temizliği başta olmak üzere, geri dönüşüm, atık pil, görgü kuralları konularında geniş kapsamlı eğitim programları düzenliyoruz. Amacımız daha yaşanabilir bir Karaman" dedi.
Sığınmacılar İçin Türkçe Kursu 
Karaman Kent Konseyi, bir yandan mevcut faaliyetlerine devam ederken, diğer yandan da toplum yararına geliştirdiği projelerine yenilerini eklemeye hazırlanıyor. Günümüzde sayıları gün geçtikçe artan sığınmacıların toplum içerisinde ihtiyaç duydukları en önemli konulardan birisi olan Türkçe dil konusunda Kent Konseyi önemli bir adım atmaya hazırlanıyor. Kent Konseyi bünyesinde bulunan Edebiyat ve Türkçe öğretmenleri, tespit edilen sığınmacılara Türkçe dil kursu verecek. Hazırlıkların devam ettiği proje önümüzdeki günlerde hayata geçirilecek.


Son Güncelleme: 12.01.2016 00:56
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426