banner417
banner425
19 Mart 2015 Perşembe 15:59
975 Okunma
KMÜ’DE KAZIM KARABEKİR VE SPOR KONFERANSI
banner416

Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda düzenlenen etkinlikte Kazım Karabekir Paşa’nın spora ve sporcuya verdiği önemi anlatan sunumlar yapıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Abdulbaki Pınar, etkinlikle ilgili memnuniyetlerini dile getirerek, “Kazım Karabekir’in hayatını anlatan böylesi güzel bir etkinliğin yine onun adını taşıyan okulumuzda düzenlenmesi bizi çok mutlu etti. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.  

Açılış konuşmasını ardından Okutman Evren Küçük, Kazım Karabekir’in özel yaşantısından kesitler sunarak Paşa’nın hayatıyla ilgili bilgiler paylaştı.

Yrd. Doç. Dr. Murat Tekin, çocukların istikbalin ümidi olduğunu belirterek, “Çocuk; nesillerin öncüsü, var olma çabasının başarılı meyvesidir. Şarkta 4 bin kadar yetim çocuğun üzerine koruyucu bir melek gibi eğilen, onları sefaletten ve perişanlıktan kurtaran, her yönüyle onların gelişmesine imkân sağlayan Şark Fatihi Kazım Karabekir Paşa’nın beden eğitimi ve spor alanında yapmış olduğu çalışmaları sizlerle paylaşmak için buradayız.” dedi.

Yrd. Doç. Dr. Murat Tekin, toplum olarak Kazım Karabekir’i sadece zaferleriyle tanıdığımızı ifade ederek, “Üstün komutanlık görevinin yanı sıra Kazım Karabekir Paşa beden eğitimine ve spora büyük katkılar sağlamış değerli bir şahsiyettir. Kazım Karabekir’in bu yönlerini pek bilmeyiz fakat o, yapmış olduğu çalışmalarla spor alanında da üstün başarılara imza atmıştır.” diye konuştu.

Program, Burcu Taşdügen ve Raşit Öz isimli öğrencilerin binicilik ve kayak sporları ile ilgili tecrübelerini ve bilgilerini paylaşmasının ardından sona erdi.

HABER MERKEZİ

 

 

Son Güncelleme: 20.03.2015 11:06
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426