KMÜ’DE NECMETTİN ERBAKAN SERGİSİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) Şems Öğrenci Topluluğu tarafından ’54. Hükümetin Başbakanı Necmettin Erbakan’ konulu fotoğraf sergisi düzenlendi. 80’e yakın fotoğraftan oluşan sergide Necmettin Erbakan’ın siyasi ve özel hayatına dair pek çok kare yer alıyor.

KMÜ’DE NECMETTİN ERBAKAN SERGİSİ

banner390
Necmettin Erbakan’ın dördüncü ölüm yıldönümü nedeniyle düzenlenen sergi, KMÜ Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Sergi Alanında beğeniye sunuldu. D8 İslam Birliği temalı sergi ile ilgili açıklama yapan Şems Öğrenci Topluluğu Başkanı Abdullah Harun Can, ülkemiz tarihinde önemli bir şahsiyet olan Necmettin Erbakan’ı daha iyi tanıtabilmek ve onun hayatına dikkat çekebilmek amacıyla sergiyi düzenlemeye karar verdiklerini söyledi.
Can, “Ülkemizde iyi bir siyasi portre çizen, pek çok bilimsel çalışmaya imza atan ve aynı zamanda dünya çapında büyük bir bilim insanı olan Necmettin Erbakan maalesef gençlerimiz tarafından yeterince tanınmıyor. Ancak sergimize öğrenci arkadaşlarımızın ilgisi yoğun oldu.” diye konuştu ve ilgi gösteren herkese teşekkür etti. 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.