Konuşan Banklar Hizmete Sunuldu

Karaman Belediyesi modern çağın teknolojik imkânlarını vatandaşlarımızla buluşturmaya devam ediyor. Kent kültür ve tarihinin anlatıldığı Konuşan Banklar vatandaşların hizmetine sunuluyor.

Konuşan Banklar Hizmete Sunuldu

banner390
Karamanoğlu Mehmetbey, Piri Reis ve Yunus Emre gibi tarihte ün yapmış şahsiyetlerin hayatlarının yazılı ve sesli bir şekilde anlatıldığı konuşan banklar Yunus Emre Camii, Cambaz Gazi Parkı ve Aktekke Meydanı’na kuruluyor.

“Çağımızın teknolojik imkânlarını vatandaşlarımızla buluşturmaya devam ediyoruz” diyen Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan: “Kent kültür ve tarihimizi, Karamanlı önemli şahsiyetlerin hayatını konuşan banklar sayesinde gerek vatandaşlarımıza gerekse dışarıdan gelen misafirlerimize anlatmayı amaçladık. Konuşan banklar taşıdığı değeri hem üzerindeki yazılarla hem de sesli olarak anlatacak” dedi. 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
karamanî - 2 yıl önce
hoş bir icraat olmuş, belediyeye teşekkürler. ancak bu icraatin sadece yukarıda zikredilen üç büyük şahsiyetle sınırlı kalmaması; karamanlı olan veya bir şekilde karamanın ekmeğini yiyip suyunu içmiş kişileri de kapsaması hoş olur kanaatindeyim. bir de bunun gibi konuşan otomatlardan bursa ve istanbuldaki gibi tarihi eserlerimizin yanına konsa fena olmaz diye düşünüyorum.