banner417
25 Ocak 2017 Çarşamba 13:04
461 Okunma
Kâzım Karabekir Paşayı Rahmet ve Minnetle Yâd Ediyoruz
banner416

            AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Karamanımızın ve ülkemizin önemli şahsiyetlerinden Birinci Dünya Savaşı ve İstiklal Harbimizin unutulmaz kahramanlarından Kazım Karabekir Paşa’yı 69. vefat yıldönümünde rahmetle ve minnetle yâd ediyorum.

            Milli mücadele tarihimizde ve Türk siyasi hayatında çok önemli bir yere sahip olan büyük komutan Kazım Karabekir Paşa Osmanlı İmparatorluğunun değişik bölgelerinde başarı ile görev yapmış, Balkan Harbi, 1. Dünya Savaşı, Çanakkale Savaşı ve Kurtuluş Savaşında çok önemli görevler üstlenmiştir.  

1919’da Şark Cephesi Komutanlığına atanan Kazım Karabekir Paşa, Şark Cephesi Komutanı olarak kendisine verilen bütün görevleri büyük başarılarla yerine getirmiş, doğudaki kesin sınırımızın çizilmesinde büyük rol oynamıştır.

Bu büyük başarılarından dolayı “Şark Fatihi” namını alan Kazım Karabekir Paşa, sadece bir komutan değil aynı zamanda bir eğitimci, bir rehber ve çok önemli bir siyasetçidir.

Eğitim alanında da çok büyük hizmetleri bulunan Kazım Karabekir Paşa çocukların eğitiminin yanı sıra halkın eğitimi ile de yakından ilgilenmiştir. Ayrıca Savaşta katledilen ailelerin yetim yavrularına gerçek bir baba olmuş, binlerce bakımsız çocuğun hayat ve geleceğini kurtarmıştır.

69. vefat yıldönümünde Kazım Karabekir Paşa’yı ve kurtuluş savaşımızın tüm kahramanlarını rahmet, şükran ve minnetle yâd ediyorum. Allah hepsinden razı olsun, mekânları cennet olsun.” dedi

Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64