LARENDE MAHALLESİ’NE TAZİYE EVİ

Sosyal belediyecilik anlayışıyla hizmete devam eden Karaman Belediyesi, Larende Mahallesi’ne yeni bir Taziye Evi inşa edecek.

LARENDE MAHALLESİ’NE TAZİYE EVİ

banner390
Karaman Belediyesi’nin yakınlarını kaybeden vatandaşlarımızın cenazeye gelenleri ağırlamak için oluşturduğu Taziye Evleri, Çeltek Mahallesi ve Kent Mezarlığı’nda hizmet vermeye devam ediyor. Belediyenin Taziye Evleri projesi kapsamında Larende Mahallesi’ne de Taziye Evi yapılacak. 
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan: “Şehrimizdeki taziye kültürü uzun zamandan beri devam eden güzel bir gelenek. Büyüklerimizden bizlere miras kalan bu geleneği bizler de gelecek nesillere aktararak inşallah sürekli yaşatılmasını sağlayacağız. Sosyal amaçlı olan bu kültürümüzü gören, duyan birçok kentin bizi örnek aldığını görüyoruz. Bu bizi son derece mutlu ediyor. Şu an Kazalpa meydanı ve şehir mezarlığı olmak üzere 2 farklı bölgede Taziye Evimiz var. Belediye olarak sürekli yenilerinin yapılması için çaba harcıyoruz. Şimdi Larende Mahallemize modern bir taziye evi inşa edeceğiz.Tek katlı ve 355 m2 kapalı alana sahip olacak Larende Taziye Evi’nde; bay ve bayanların ayrı oturabileceği salonlar, Çocuk bakım odası, Mescit ve Mutfak bölümü olacak. Projesi hazırlandı ve önümüzdeki ay ihaleye çıkacak. İnşallah 2015 yılı içerisinde tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
karamanlı - 2 yıl önce
başkanım tren yolu üzerindeki üst ve alt geçitler bir an önce bitirilsin.sümer ve larende mahallesi sakinleri şehirden koptu.rezillik içinde.