Mut Yolu Yeni Prestij Yolu Olacak

Renkli Astfaltlar Şehre Renk Katacak

Mut Yolu Yeni Prestij Yolu Olacak

banner390
 Karaman Belediyesi ve Karayolları Genel Müdürlüğü ile birlikte; Mut Yolu Valilik kavşağına kadar bölünmüş yol, Mut Yolu Karaman girişine ise farklı seviyeli kavşak (yonca tipi) yapılacak.
Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Karayolları 3. Bölge Müdürü Mahmut Yıldız ile birlikte yonca tipi kavşak ve bölünmüş yolun yapılacağı alanı yerinde inceledi.

Mut Yolu’nda, günün her saatinde yoğun bir trafik akışı olduğunu söyleyen Başkan Çalışkan, “Özellikle şehir girişlerinin daha düzenli hale getirilmesi için çalışmalar başlattık. Mut Yolu Karaman girişine yapılacak olan farklı seviyeli kavşak (yonca tipi), şehrin girişini daha modern ve kullanışlı hale getirecek. Valilik Kavşağından Mut Yolu’na kadar olan yaklaşık 1 km’lik mesafe bölünmüş yol olarak düzenlenecek. Böylelikle, Mut Yolu Karaman girişi ve Valilik Kavşağı arasındaki mesafe aydınlatma ve peyzaj düzenlemeleriyle yeni bir prestij yolu olarak şehrimize kazandırılacak.” dedi.

“Renkli asfaltlar şehre renk katacak”

Öte yandan Ereğli yolu ve Karaman - Konya yolu üzerinde renkli asfalt çalışması yapılacak. Çalışma, Konya yolu üzerinde Karamanoğlu Mehmet Bey Köprülü Kavşağından Konya istikametine doğru yolun sağ tarafında 1 km mesafeyi kapsayacak. Ereğli yolunda, Ereğli Köprü Kavşağından sonra Organize Sanayi Bölgesine kadar yaklaşık 4 km mesafede renkli asfalt çalışması bu yılsonuna kadar tamamlanacak.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.