banner417
banner444
10 Nisan 2015 Cuma 15:52
211 Okunma
ÖĞRENCİLERİN ZİYARETLERİ SÜRÜYOR
banner416
Gezi ve gözlem amacıyla geldikleri belediyede Akıllı Kent ile ilgili Başkan Çalışkan’a çeşitli sorular soran öğrenciler, belediye hizmetleri ve çalışmalar hakkında da bilgiler aldı. Akıllı Kent Operasyon Merkezi’nde incelemelerde bulunan öğrencilere Akıllı Kent sisteminin Türkiye’de ilk olarak Karaman’da uygulandığını söyleyen Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan: “Sayın Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Lütfi Elvan sayesinde Karaman, Akıllı Kent projesi gerçekleştirilen ilk pilot şehir. Akıllı Kent ile şehrimiz, vatandaşlarımız için daha yaşanabilir bir hale gelirken, ekonomik ve çevresel olarak da büyük kazançlar sağlıyor. Karaman'da trafikten sağlığa, kamu hizmetlerinden enerji tasarrufuna kadar şehrin tüm ihtiyaçları Akıllı Kent Koordinasyon Merkezi’nden yönetiliyor. Akıllı Kent projesi Türkiye çapında, gelişmekte olan belediyelerin ve insanların hayatını kolaylaştıracak” dedi.
“Hayatın Her Alanında Bilgi ve Tecrübe Sahibi Olun”
Günün bir diğer öğrenci ziyaretini de Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi öğrencileri gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan ile bir süre sohbet eden gençler; Karaman Belediyesi’nin kurumsal yönetimi, bölgenin kalkınması ve genel hatlarıyla siyaset hakkında bilgi aldı.
Başkan Çalışkan, kamu yönetiminde ve siyaset biliminde başarılı olmak için hayatın her alanında bilgi ve tecrübe sahibi olunması gerektiğini vurgulayarak, bu manada öğrencilerin geniş imkânlara sahip olduklarını ve bu imkânları sonuna kadar değerlendirmeleri gerektiğini tavsiye etti.

Son Güncelleme: 10.04.2015 15:52
Yorumlar

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner439

banner296

banner426