banner417
banner425
09 Aralık 2016 Cuma 18:08
3213 Okunma
Özel İnsanların Askerlik Sevinci
banner416

Karaman’da 33 engelli için bir günlüğüne asker olma ve yemin töreni programı düzenlendi.

Piri Reis Kültür Merkezi'nde düzenlenen törene, Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan, Askerlik Şubesi Başkanı Albay Yurdakul Kazım Türkmen ve engellilerin aileleri katıldı.

Aileleriyle, İl Jandarma Komutanlığına gelen engelliler, bir günlük temsili askerlik için, askerlerin yardımıyla elbiselerini giydi. Ardından Piri Reis Kültür Merkezi'nde yemin töreni programı yapıldı.

Düzenlenen törende konuşan Karaman Valisi Süleyman Tapsız, herkesin engelli, engelli yakını veya engelli adayı olduğunu belirtti.

İnsanların bunun bilincinde olması ve empati yapması gerektiğini anlatan Vali Tapsız, "Engelli ailesi olmak çok zor bir sorumluluktur. O sorumluluğu yerine getiren engelli aileleri her şeyin en iyisini, takdiri hak ediyor. Karamanlılar engellilere çok güzel sahip çıkıyor. Karaman bu yavrularımızı toplumdan dışlamadan sahip çıkmış. Bir engelli takip sistemi kuracağız. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor." diye konuştu.

İl Jandarma Komutanı Albay İlhan Şen ise askerliğin her Türk gencinin yapması gereken kutsal bir görev olduğunu vurgulayarak, "Engelliler bir gün de olsa bu kutsal görevi yapmanın gurur ve onurunu yaşıyor. Sizler her şeye rağmen hayata sımsıkı sarılıyor, umudunuzu kaybetmiyorsunuz. Herkes gibi sizler de bu vatan için canınızı feda etmeye hazır olduğunuza hepimiz gönülden inanıyoruz." ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından, yemin eden engellilere protokol üyeleri tarafından künyeleri ve hediyeleri verildi.

Son Güncelleme: 09.12.2016 18:21
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426