Piri Reis Vadisi'nde Kura Çekimi Yapıldı

Karaman Belediyesi ve TOKİ işbirliğinde hayata geçirilen Piri Reis Vadisi Konut Projesi'nde, ön müracaatta bulunan hak sahiplerinin dairelerinin belirlenmesi için kura çekilişi yapıldı. 

Piri Reis Vadisi'nde Kura Çekimi Yapıldı

Karaman tarihinin en prestijli konut projesi olarak değerlendirilen projenin ilk etabında 450 konut inşa ediliyor. Yapımı hızla devam eden Piri Reis Vadisi Konutlarında ön talepte bulunan 208 hak sahibinin sahip olacağı dairelerin belirlenmesi için; Yunus Emre Konferans Salonu'nda kura çekilişi yapıldı. Daha önce TOKİ tarafından hak sahiplerine davet mesajı gönderildi. Hak sahipleri Noter huzurunda çekilen kura sonucunda konutlarına kavuştu. 

 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Vadizede - 9 ay önce
Piri Reis Vadisi ile ilgili bilgisi olan var mı muhatap yok belediye tokiye toki belediyeye topu atıyor sözleşme ne zaman imzalanacak fiyatlar ne ne zaman teslim olacak kalan daireler nasıl satılacak bilgisi olan var mı?
Avatar
ali - 9 ay önce
Tokiden davet mesajı gelmedi kura çekiminde belediyeden ve tokiden hiç bir yetkili yoktu.
Avatar
Vadi - 9 ay önce
Her fırsatta çok büyük bir proje olduğunu söyleyen bu projeyle övünen Belediye ve yetkililer nedense katılım göstermişlerdir. Toki yetkililerin olmayışı da ayrı bir muammadır. Zira çekilişi yapanların kendileri hiçbir yetkileri olmadığını sadece kurayı çekip gideceklerini açıkça dile getirmişlerdir.
Olması gereken Belediyeden herhangi sorumlu bir kişi, Toki den proje sorumlusu, ihaleyi yüklenici firma, peşinatları toplayan banka noter ve kura ekibi eşliğinde ilgili açıklamalar yapılıp değişiklikler anlatılarak insanların aklındaki sorular silindikten sonra dağıtıma geçilmesi gerektiğini düşünmekteyim. Hak sahibi olup kura da adı geçmeyen ve hatırı büyük veya yakın olan hak sahiplerinin kuraya dahil edilmeden daire seçtikleri söylenmektedir. Hak sahiplerinin listesi ile çekilen kura listesi mutlaka karşılaştırılmalı herkesin kuraya dahil olup olmadığı ortaya çıkarılmalı ve hak sahiplerinin aklında hiçbir sorun kalmadan bu sürecin tamamen şeffaf bir şekilde tamamlanması gerekmektedir.
Avatar
Adaletnerde - 9 ay önce
Akla takılan sorular: 1. Ve 2. Toki de bankaya başvurusunu yapan daire seçebildiği hâlde; dünkü hak sahiplerine neden kura çektirildi?
-Kura çekimi neden şeffaf değildi, neden insanlar kuraları kendileri çekemedi? Neden çekilen kağıtta yazılan isim ve çekilen daire insanlara gösterilmedi?
-Neden insanlara çıkan dairenin hangi blok hangi cephe olduğu bir maket veya çizim üzerinden gösterilmedi de ne olduğu anlaşılmayan daire numaraları söylendi?
-Ve en önemlisi neden bu soruları sorabileceğimiz bir muhatap bulamıyoruz, muhatap olması gerekenler neden çekiniyorlar? Her fırsatta bu yatırımdan dolayı oy devşirmeye çalışan belediye topu müteahhit firmaya; müteahhit firma TOKİ'ye atıyor. Biz kimseye sesimizi doyuramıyoruz. Ortalıkta TOKİ yetkilisi yok! Yoksa bu gizliliğin sebebi "hatırlı büyüklerimize" arzu ettikleri daireleri seçtirmek MİDİR? Yorumumu ilgililere iletirseniz veya haberleştirerek yayınlarsanız benim gibi mağdur edildiğini düşünen birçok insanın sesini duyurmuş olacaksınız. İlginize teşekkürlerimle...
Avatar
Vadizede2 - 9 ay önce
Karaman Doğukışla Vadisi Kentsel Dönüşüm Ve Gelişim Projesi 1. Etap 450 Adet Konut, Projesi Karaman Belediyesi ve Toki ortaklığı ile hayata geçirilmiş ve belediye tarafından web sitesi (www.pirireisvadisi.com) ve broşürler ile tanıtım yaparak 10.000 TL karşılığında talep toplamıştır. Farklı tiplerde konutlar için ön başvurular ve peşinatlar alınmıştır. Normal konut ara kat (4,17 kat arası) Normal konut Zemin kat(1,4 kat arası) ,Normal Konut Üst Kat (17,20 kat arası) başvurular yapılırken bizlere Hangi tipi secmemizi söylemişlerdi.bende Normal konut ara kat seceneğini seçmiştim. 11.05.2016 tarihinde yapılan kura cekiminde bana kurada 2. kat çıkmıştır. Benim gibi bir çok vatandaş aynı maduriyeti yaşamıştır. Ara katlara yazılanlara 1,2 katlar çıkmıştır.yaptığım itirazlara hiçbir şekilde muhatab bulamadık .kura çekiminde ne Toki proje sorumlusu ne de Belediyeden herhangi birisi gelmemiştir.Bazı katlar çelişe katılmamıştır. Projede değişiklikler yapılmış, yapılan değişiklikler hak sahiplerine duyurulmamıştır. Belediye projeler ile ilgili soruları yanıtsız bırakmakta ve her hangi bir muhtattap bulunamamakta ve tokiye yönlendirmektedir. Toki de de durum aynıdır. Sorularımızı cevaplamıyor muhattap bulunamamakta hak sahipleri Belediyeye yönlendirilmektedir. Kura işlemi sırasında da tokiden ve belediyeden soruları cevaplandıracak her hangi bir yetkili bulunmamıştır. Tüm bu sebeblerden dolayı , kura çekiminin iptali ve maduriyetmizin giderilmesi isityoruz.

 
Avatar
bünyamin tokat - 9 ay önce
mesajmı kime göndermişler bize gelmedi kura çekilşi gercekbir rezillik halinde belediye ilk başta çıgırtganlık yapıyordu üye toplarken şimdi ne degişti muhatap olmuyor türkiyenin en büyün kensel dönüşümü bumu
Avatar
karaman 70 - 9 ay önce
yalan haber yapıyon daha önce haber mesaj falan göndermediler
Avatar
Omer - 9 ay önce
Bu sonuclara nereden bakacagiz bilgisi olan var mi
Misafir Avatar
murat - 8 ay önce @Omer
http://www.toki.gov.tr/turkiye-geneli-satislar