banner417
banner425
08 Ekim 2016 Cumartesi 11:01
354 Okunma
Recep Şeker’in Ahilik Haftası Mesajı
banner416
AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker mesajında, “13. Yüzyılda Anadolu’da temelleri atılan Ahilik teşkilatı; ekonomik ve ticari faaliyetlerin yürütülmesinde güzel ahlak, doğruluk, kardeşlik, yardımseverlik gibi değerleri esas alarak esnaf ve sanatkârları ahlaki ve felsefi prensipler etrafında birleştirmiş, Anadolu’da birlik-beraberlik ve refahın sağlanmasına ve toplumsal düzenin tesis edilmesine öncülük etmiştir.
Anadolu’daki varlığı bin yıla dayanan ve asırlar öncesinden günümüze kadar uzanan Ahilik geleneği; kurucusu Ahi Evran Veli’nin ticaret ahlakına, dayanışmaya ve paylaşmaya dayanan ilkeleri günümüzde de esnaf ve sanatkârlarımıza yol göstermektedir. 
Ahilik; dürüstlük, sevgi, hoşgörü, dostluk, yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerini yıllarca sergileyerek üretenin, emeğin, helal kazancın ve dürüst yönetimin simgesi olmuştur. 
Yine bugün de ülkemiz ekonomisinin temel taşı olan esnaf ve sanatkârlarımız, bu mirası devam ettirmekte ve gelecek nesillere aktarmaktadırlar.
Bu duygu ve düşünceler ile Ahilik Teşkilatı’nın kurucusu Ahi Evran-ı Veli'yi rahmet ve minnetle yâd ederken, bu haftanın Ahilik kültür ve değerlerinin yeniden hatırlanarak tazelenmesine vesile olmasını temenni eder, esnaf ve sanatkârlarımız başta olmak üzere bütün vatandaşlarımızın Ahilik Haftası'nı kutluyorum.” dedi
 
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426