Rumeli Köprülüler Derneği’nden Plaket

İstanbul’da bulunan Rumeli Köprülüler Derneği’nden bir grup Karaman’a gelerek atalarının göç ettiği toprakları ziyaret ettiler.

Rumeli Köprülüler Derneği’nden Plaket

banner390
Yaklaşık 500 yıl önce Karaman’dan balkanlara göç eden Karamanlıların kurmuş olduğu Rumeli Köprülüler Derneği üyeleri, Karaman’a geldiler ve hasret giderdiler. Dernek üyeleri daha sonra Demosan otelde düzenlenen gece de bir araya geldiler. Belediye Başkan’ı Ertuğrul Çalışkan’ın çeşitli toplantılara katılmak üzere il dışında olması nedeni ile derneğin davetine Belediye Başkan Vekili Muzaffer Özdal katıldı. Rumeli Köprülüler Derneği Başkan’ı Ercan Gençer, gecenin sonunda, Karaman Belediyesi’nin yaptığı çalışmalardan ve kendilerine olan desteklerinden dolayı Başkan Vekili Muzaffer Özdal’a bir plaket takdim etti.
Rumeli Köprülüler Derneği’ni Karaman’da ağırlamaktan ve nazik davetlerinden dolayı memnuniyetini dile getiren Başkan Vekili Özdal “ Yıllar önce bir takım nedenlerden dolayı göç etmek durumunda kalan hemşehrilerimizi kendi öz yurtlarında ağırlamak bizim için bir onurdur. Sayın Belediye Başkanımız Ertuğrul Çalışkan il dışında olmasından dolayı davetinize icabet edemedi. Belediye Başkanımız ve kurumumuz adına çok teşekkür ediyorum” dedi. 
İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.