banner417
banner425
09 Şubat 2016 Salı 10:01
295 Okunma
SAĞLIK BAKANLIĞINDAN KARAMAN DEVLET HASTANESİNE TEŞEKKÜR
banner416

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Denetim ve Değerlendirme Daire Başkanlığı tarafından Karaman Devlet Hastanesine sezaryen oranlarının Türkiye ortalamasının altında olması ve kurumda hamilelerin normal doğum yapmaları için yürütülen çabalar nedeniyle teşekkür mektubu gönderildi. 

Karaman Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğinde normal doğum oranının arttırılıp sezaryenle doğum oranının düşürülmesi için doktorundan ebesine, hemşiresine kadar tüm ekip çaba göstermekte. Bunun sonucunda da, Türkiye’de primer ( ilk)sezaryen oranı ortalaması  % 20 iken Karaman Devlet Hastanesinin 2015 yılı ilk 6 aylık primer sezaryen oranının %12, 4 olarak belirlendi.

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünden gönderilen teşekkür yazısında; sağlık kuruluşlarının doğum sayılarına göre gruplandırılarak primer sezaryen oranlarının yılın ilk 6 ayı ve sonrasında da yılın tamamı şeklinde değerlendirildiği, Karaman Devlet Hastanesinin yer aldığı gruptaki hastaneler arasında ortalama değerin altında olduğu belirtildi. Yazıda ayrıca;  “sezaryen oranlarınız dikkate alındığından normal doğum yöntemindeki başarınız ve ülkemiz sağlık hizmetine verdiğiniz katkılar için teşekkür ederiz” denildi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426