SİYAHSER-BEYAZKENT ÜSTGEÇİT ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR

Karaman Belediyesi tarafından projelendirilen ve Siyahser Mahallesi ile Beyazkent Mahallesi arasında yapılması planlanan üst geçit projesi yapım ihalesi bu ay içerisinde yapılacak. Üst geçit sayesinde her iki mahalle arasındaki yaya ulaşımı daha güvenli ve daha modern bir hale gelecek.

SİYAHSER-BEYAZKENT ÜSTGEÇİT ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR

banner390
SİYAHSER-BEYAZKENT ÜSTGEÇİT ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR
İlgili Galeriye Git
Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, başlayacak olan üst geçit çalışma alanında incelemelerde bulundu. Mut Caddesi’nin, D715 şehirlerarası karayolundan başlayarak, valilik kavşağına kadar devam eden kısmındaki yol genişletme ve düzenleme çalışmaları geçtiğimiz yıl tamamlanarak trafiğe açıldı.
Bu çalışmaların tamamlanmasının ardından, Siyahser ve Beyazkent Mahallelerimiz arasındaki yaya trafiğini rahatlatmak ve daha güvenli hale getirmek için modern bir üst geçit inşa ediyoruz. Özellikle bu bölgede bulunan Siyahser İlköğretim Okulunda okuyan öğrencilerimiz, çocuklarımız daha güvenli bir şekilde geçiş imkânına kavuşacaklar.
Üst geçit çalışmalarımızın dâhilinde yine bu yol üzerinde bulunan yamaçlarımızı da Selçuklu motifini içeren prekastlar yerleştirmek sureti ile daha modern bir hale getireceğiz. Burada planladığımız çalışmaların projeleri hazır durumda. Çalışmalarımıza en kısa sürede başlayacağız" dedi.


 

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.