SOBA KÜLÜ KARAMAN'I ZEHİRLİYOR!

Karaman'da çöp konteynerleri ve çöp konteynerlerinin yanına dökülen soba külleri hem çevreyi kirletiyor hem de yangınlara sebep oluyor. 

SOBA KÜLÜ KARAMAN'I ZEHİRLİYOR!

banner390
SOBA KÜLÜ KARAMAN'I ZEHİRLİYOR!
İlgili Galeriye Git

Karaman'da kış mevsimi boyunca yakılan sobalardan çıkan küllerin çöp konteynerlerine ve çöp konteynerlerinin yanına dökülmesi hem hava kirliliği oluşturuyor hem de insan sağlığına büyük ölçüde zarar veriyor. Soba külleri hava kirliliği oluşturarak özellikle okula giden küçük yaşta ki çocukları önemli ölçüde etkiliyor. Vatandaşların soba küllerini dökmesi ise kaldırımda yürüyen vatandaşlar açısından da tehlike oluşturuyor. 
Sobalardan çıkan küllerin çöp konteynerlerinin içindekileri tutuşturması sonucu küçük çaplı da olsa yangınlarda çıkabiliyor. Bu da konteynerlerin zarar görmesine ve çürümesine yol açıyor. Aynı zamanda çöp konteynerlerinin çevresinde bulunan araçlarından da yangından etkilenmesine sebep olabiliyor. Yetkililer ise soba külü dökenleri tespit ettiklerinde cezai işlem uyguluyor. Vatandaşların bu konuda daha hassas davranmalarını dile getiriyorlar. Belediye ekipleri ayrıca vatandaşların, soba küllerini sokaklara ve çöp konteynerlerine dökmemeleri konusunda uyarılarda da bulunuyor.

 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
- 10 ay önce
PEKALA BU VATANDAŞ SOBA KÜLLERİNİ NEREYE DÖKECEK BİR ÖNERİNİZ VARMI?