SOĞUK KIŞ GECESİNDE ANLAMLI KONFERANS

Abdurrahim Karakoç İlkokulu’nun tertip ettiği, ilahiyatçı yazar İbrahim Tuncel’in konuşmacı olarak katıldığı “Kur’an ve Sünnet Işığında Çocuk Eğitimde, Anne Baba Sorumlulukları” konulu konferans 08.01.2015 tarihinde Yunus Emre Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

SOĞUK KIŞ GECESİNDE ANLAMLI KONFERANS

banner390
Program Zembilli Ali Efendi Kuran Kursu Hocalarından Selman Altın’ın Kur’an ı Kerim tilavetiyle başladı. Açılış Konuşması için Kürsüye gelen okul Müdürü Erdal Demir,    

Çocuklarımız, bizlere Allah-u Teâlâ tarafından bahşedilmiş en güzel emanetlerdir. Her anne-baba kendilerine bahşedilen bu güzel emanetleri en güzel şekilde yetiştirmek ister. Çocuk yetiştirme hususunda Fahri Kâinat Efendimiz bizlere şöyle buyuruyor: “Hiçbir baba çocuğuna güzel terbiyeden daha üstün bir bağışta bulunmuş olamaz.” (Tirmizi, Birr, 33/1874)

İşte bu nedenledir ki biz anne ve babalar olarak onları bu zorlu dünya hayatında çok ama çok iyi hazırlamalıyız. Onların gelecekte topluma faydalı bir fert, Allah (cc)’a gereği gibi bir kul olarak yaşamaları hususunda üslendiğimiz bu büyük görevin her daim bilinci içerisinde olmalı ve çocuklarımızı da bu hedefler doğrultusunda yetiştirmeliyiz.” Dedikten sonra toplantıya katılanlara teşekkür etti.

ilahiyatçı yazar İbrahim Tuncel’in konuşmasında  “Kur’an ve Sünnet Işığında Çocuk Eğitimde, Anne Baba Sorumlulukları” adlı sunumunu Ayet ve hadisler ışığında anlatarak izleyenlere bu konuda önemli mesajlar verdi. Davetlilerin büyük beğenisi kazanan konferans sonunda belge takdimi yapılarak tamamlandı.

 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
koğuz - 2 yıl önce
çok güzel içimizi isitan bir geceydi. herkese teşekkürler.
Avatar
Ayrancı lı - 2 yıl önce
Kardeşim Allahin muezzini ne zaman ilahiyat cı yazar oldu.bu nasıl haber
Avatar
oyun bozan - 2 yıl önce
Hocamızı bu vasfıyla daha cok sevdik: "ALLAH'IN MÜEZZİNİ"
Avatar
hadid mızrak - 2 yıl önce
H
Avatar
zülfikar - 2 yıl önce
çok güzel bir geceydi Allah razı olsun İbrahim hocam, bu konferansı kaçıran çok şey kaçırmıştır.
Avatar
ebubekir - 2 yıl önce
Sorumluluklarımız hakkında çok doyurucu bir programdı. Organize edenlere ve konusmaciya çok teşekkürler.
Avatar
bys - 2 yıl önce
Yitik sevdaya doğru yürürken, bir kutlu kervan,
Kalbe sebat lâzım, göze fer, dize derman.
Kirli çakallar uluya dursun, ay ışığına,
Yol çizer, 63. Ayette sure-i FURKAN.