banner417
banner425
25 Ağustos 2016 Perşembe 14:48
1100 Okunma
TCDD GENEL MÜDÜRÜ APAYDIN VE BAŞKAN ÇALIŞKAN HIZLI TREN HATTINI İNCELEDİ
banner416
TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, Konya-Karaman Hızlı Tren hattında çalışmaları yerinde görmek ve yetkililerden bilgi almak için Karaman’a geldi. TCDD Genel Müdürü Apaydın’ın Karaman tren garındaki incelemelerine Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan da katıldı. Başkan Çalışkan ile bir süre sohbet ederek görüş alışverişinde bulunan Apaydın;  Konya-Karaman arasındaki seyahat süresini 40 dakikaya indirecek olan Hızlı Tren seferlerinin gelecek yıldan itibaren başlayabileceğini söyledi. Hattın faaliyete geçmesi ile ilgili gecikmenin; Karaman ile alakalı olmadığını, Konya sınırları içerisindeki alt ve üst geçitlerin tamamlanmamış olmasından kaynaklandığını ifade eden Apaydın, hat üzerinde elektrifikasyon ve sinyal çalışmalarının devam ettiğini bu arada 110 km hıza sahip normal trenlerin ise yıl sonunda faaliyete geçeceğini belirtti.
Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan da çalışmaları yakından takip ettiklerini söyleyerek; Karaman’ın gelişimine büyük katkı sağlayacak Hızlı Trenin faaliyete geçmesiyle hızlı yük ve hızlı yolcu taşımacılığının birlikte yapılacağını ifade etti.
TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın daha sonra, hattın devamı niteliğindeki Karaman-Ulukışla, Ulukışla-Yenice ve Adana-Mersin hızlı tren hattında incelemelerde bulunmak üzere yanındaki heyetle birlikte ilimizden ayrıldı.
 
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426