TOKİ 998 KONUT İNŞAATI HIZLA DEVAM EDİYOR

Karaman Belediyesi ve TOKİ (Toplu Konut İdaresi) işbirliğinde yapımına başlanan, İşçi Konutları ikinci etabı ve Emekli Konutlarının yapım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

TOKİ 998 KONUT İNŞAATI HIZLA DEVAM EDİYOR

banner390
TOKİ 998 KONUT İNŞAATI HIZLA DEVAM EDİYOR
İlgili Galeriye Git
    Karaman Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) işbirliğinde gerçekleştirilen konut projeleri son sürat devam ediyor. Bu projeler sayesinde konut ihtiyacı olan dar gelirli vatandaşlar ev sahibi olma imkânına kavuşuyor. Geçtiğimiz yıl müracaatları alınan ve kuraları çekilen Emekli Konutları ve İşçi Konutları 2. etap yapım çalışmaları hızla devam ediyor.
    TOKİ'nin Karaman'da her türlü bütçeye uygun konut projelerine devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan şunları kaydetti; " Gelir düzeyi ne olursa olsun Karaman'da vatandaşlarımızın ev sahibi olmaları için TOKİ ile işbirliği içerisinde konut projelerimize devam ediyoruz. 15 Şubat 2016 tarihinde ihalesi yapılan 998 konutun yapım çalışmaları devam ediyor. Bu konutların 400 tanesi geçtiğimiz yıl kurası çekilen emekli vatandaşlarımıza ait. Kalan kısmı ise dar gelirli işçi kardeşlerimiz için satışa sunulacak." 
    Şu anda TOKİ konutları için herhangi bir müracaatın alınmadığını da söyleyen Başkan Çalışkan; " Bu konut projelerine müracaat alınması ile ilgili kapsamlı duyurular belediyemiz ve TOKİ tarafından yapılacaktır. " dedi. 
 

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.