banner417
banner425
27 Aralık 2016 Salı 11:37
2792 Okunma
TÜM İMKÂNLARIMIZLA ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDİYORUZ
banner416
            Karaman Belediyesi, 9 gündür kar küreme ve tuzlama çalışmaları için gece gündüz tüm imkanlarıyla teyakkuz halinde. Ana caddeler, bulvarlar, kaldırımlarda aralıksız süren kar küreme ve temizleme çalışmalarının yanı sıra itfaiye ekipleri, çatılarda biriken ve tehlike arz eden kar yığınlarına müdahale ediyor.
            Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan başkanlığında dün gece (26 Aralık 2016), Başkan yardımcıları, Birim müdürleri ve ekip sorumluları ile bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda kar küreme ve tuzlama çalışmaları tüm detayları ile değerlendirildi.
            Kar küreme çalışmalarının tüm şehir genelinde 33 araç ve 250 personelle devam ettiğini belirten Başkan Çalışkan: "İlimiz son 60 yılın en yoğun kar yağışı ile karşı karşıya. Kar kalınlığı 1 metreye ulaşmış durumda. Bu yoğun kar yağışı karşısında tüm imkânlarımızla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Baktığımız zaman; Karaman merkezde 56 mahallede 2201 cadde ve sokak bulunuyor. Bu noktada önceliği ana cadde ve bulvarlara, sağlık kuruluşları ve vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı noktalara veriyoruz.
Araçları Mümkün Olduğunca Ana Cadde Üzerine Park Yapmayın
            Başkan Çalışkan: "Kar yağışından dolayı zor şartlar altında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ama inşallah üstesinden geleceğiz. Bu çalışmalarımızı yürütürken vatandaşlarımızdan anlayış ve sabır bekliyoruz. Çalışmalarımızı daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde yürütebilmemiz için, vatandaşlarımızın mecbur olmadıkça araçları ile trafiğe çıkmamalarını, toplu taşıma araçlarını kullanmalarını, trafiğe çıkanların araçlarını mecbur kalmadıkça cadde ve bulvarlar üzerine park yapmamalarını rica ediyoruz" dedi.
 
 
 
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426