09 Eylül 2016 Cuma 14:37
297 Okunma
Vali Süleyman Tapsız' ın Kurban Bayramı Mesajı
Vali Süleyman Tapsız mesajında, ‘’Saygıdeğer Karamanlı hemşerilerimin, aziz vatandaşlarımın ve tüm çalışma arkadaşlarımın aile fertleriyle birlikte Kurban Bayramlarını kutluyor; sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.
Toplumsal hayatımızın simgeleşen günlerinden biri olan ve insanı insan yapan değerlerin yoğun olarak yaşandığı dini bayramlarımız, kırgınlık ve dargınlıkların unutularak, sevgi, saygı ve hoşgörü ile kucaklaşmaya imkân sağlayan, birlik ve beraberlik duygularının pekiştiği, yardımlaşmanın en üst düzeye çıktığı günlerdir.
Hayat sadece ticari faaliyetten ibaret değildir. Aynı zamanda, bizleri birbirimize bağlayan karşılıklı dayanışma ve insanlıktır. Toplumumuzda bu davranışın güzel örneklerine tarihin her alanında rastlamaktayız.
Fakiri, kimsesizi, yetimi, öksüzü, yaşlıyı her zaman bağrına basmış bir toplumun fertleri olarak, manevi duyguların yoğunlaştığı bu günlerde yardımsever halkımızın, kimsesiz, yardıma muhtaç çocuklar ile ilgiye muhtaç yaşlılarımızdan maddi ve manevi desteklerini esirgemeyeceklerine yürekten inanıyorum.
Hastalarımızı, dul ve yetimlerimizi, şehit ailelerimizi ve gazilerimizi, engellilerimizi ve kader mahkûmlarını da hatırlayarak bayram ziyaret programlarında onlara da mutlaka yer verelim.
Bu vesileyle, eşsiz fedakârlıklarını hiçbir zaman unutamayacağımız aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükranla selamlıyorum.
Vatandaşlarımızın bayramlarını huzur ve güven ortamında geçirmeleri için Valiliğimizce her türlü tedbir alınmıştır. Jandarma ve Emniyet teşkilatlarımız, Kaymakamlıklarımız, Belediyelerimiz, Hastanelerimiz, MEDAŞ, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Türk Telekom gibi kuruluşlarımız bayram süresince görev ve sorumluluk alanlarımıza giren gerekli her türlü önlemleri almak üzere talimatlandırılmışlardır.
Bayram nedeniyle artacak trafik yoğunluğuyla ilgili Karaman genelinde trafik kontrolleri hassasiyetle yürütülecektir. Trafiğe çıkacak sürücülerimizin de trafik kurallarına uyacağına, bu konuda gereken duyarlılığı azami ölçüde göstereceklerine inanıyor, hiç kimsenin bayram sevincinin acı ve hüzne dönüşmemesini diliyorum.
Bu duygularla bütün vatandaşlarımızın, Kurban Bayramı’nı kutluyor, kardeşliğimizi daha da güçlendiren bu güzel bayram coşkusunun ülkemize, milletimize, İslam âlemine, tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyorum.’’ dedi.
 
 
 
Yorumlar

banner327

banner315

banner356

banner412

banner411

banner405

banner337

banner296

banner406

banner64