banner417
banner425
27 Aralık 2016 Salı 17:11
2087 Okunma
VALİ TAPSIZ VE BAŞKAN ÇALIŞKAN GAZİPAŞA BEDESTENİ’NDE İNCELEMELERDE BULUNDU
banner416
           Karaman’ı 9 gündür etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle çatılarda biriken karlar, Gazipaşa Bedesteni’nin çatısının çökmesine yol açtı. Gazipaşa Caddesi Ayakkabıcılar Sokağı olarak bilinen sokağın çatısı sabaha karşı yoğun kar yağışına dayanamayarak çöktü. Çöken çatı nedeniyle bazı işyerleri zarar gördü. Elektrik ve telefon hatları da koparak kullanılamaz hale geldi. Üstü kapalı olan Ayakkabıcılar Sokağı, Sarraflar Sokağı, Taş Bina arkasında bulunan bütün sokaklar kapatılarak güvenlik önlemleri alınırken, Karaman Valisi Süleyman Tapsız ve Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan da çöken çatının bulunduğu alana giderek incelemelerde bulundu.
            Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, yaşanan olayla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “İlimizi etkisi altına alan yoğun kar yağışı nedeni ile kar kalınlığı 1 metreye ulaşmış durumda. Hava sıcaklığının 0-1 dereceye yükselmesi ile erimeye başlayan çatılardaki kar yığınları ağırlaşarak tehlike arz etmeye başladı. Nitekim bu yüzden Gazipaşa Bedesteni’nin çatısı aşırı yüke dayanamayarak sabaha karşı çöktü. Bu konudaki en önemli tesellimiz sokağın boş olmasından dolayı hiçbir vatandaşımızın zarar görmemesidir. Allah beterinden korusun.  Bu bölgede faaliyet gösteren ve zarar gören esnaflarımıza büyük geçmiş olsun diliyorum. Ekiplerimiz enkaz kaldırma çalışmalarını mümkün olan en kısa sürede tamamlayacaktır.”
            İncelemeler esnasında Vali Süleyman Tapsız ve Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan bölge esnafını ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ilettiler.
 
Son Güncelleme: 27.12.2016 17:15
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426