Yaşanabilir Bir Karaman İçin Çalışıyoruz

Karaman Belediyesi, baharın kendini iyice hissettirmesi ile park ve sosyal yaşam alanlarının iyileştirilmesine yönelik çalışmalarına hız verdi.

Yaşanabilir Bir Karaman İçin Çalışıyoruz

banner390
Karaman Belediyesi, baharın kendini iyice hissettirmesi ile park ve sosyal yaşam alanlarının iyileştirilmesine yönelik çalışmalarına hız verdi. Karamandaki parklar ve bahçeler tamamen elden geçiriliyor.

İlk baharın kendisini iyice hissettirdiği şu günlerde Karaman Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, deforme olmuş parkların tadilatının yanı sıra, refüj düzenleme, gübreleme, yabancı otların temizlenmesi, fidan, çiçek ekimi ve orta refüj düzenleme çalışmalarına hız verdi.
Çeltek Mahallesi Şehit Kerim Coşkun Parkı, Yunuskent Mahallesi İbrahim Dölek Parkı, Elmaşehir Mahallesi Toki Parkı gibi parklarda hummalı bir çalışma yapılıyor. Ayrıca Üniversite yolunda bulunan orta refüj düzenlenerek ekilen bitkilerle daha estetik bir hale getiriliyor. Diğer yandan Hamidiye Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi üzerinde bulunan parklarda ve orta refüjlerde bakım onarım işleri yapılıyor.
Karaman’ın yaşam kalitesi yüksek bir kent haline geleceğini ifade eden Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan şunları kaydetti; “Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekiplerimizle, vatandaşlarımızın daha yeşil ve huzurlu bir şehirde yaşamaları için, şehrin dört bir yanında çalışmalar yapıyoruz.” Dedi.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
garamanli - 3 yıl önce
Park bahçe isini birakin. O kadar karamanin sorunu var onlari bi cozuverin.
Asfaltlanmamis o kadar çok yol var. Hani asfaltsiz yol kalmayacakti. Trafik sorunu kim cozecek. Gecen dönemden o kadar yanlis trafik düzenlemeleri var ki. Hani nerde kapali pazar yerleri. Şehrin içinde ailecek gidecek bir park yeri gerek. Kaç senedir söz verilen alt geçitler nerde. Yeni devlet hastanesine yaya üst geçidi gerek. İlla birilerinin o yolda ölmesi mi gerek şahin başkan?
Avatar
mustafa oruç - 3 yıl önce
sayın başkanım barış manço parkını düzenleyin yeter.
Avatar
halim - 3 yıl önce
Biz henuz bi icraat gormedik.tek gordugumuz baskanin fotolari.
Avatar
Ünili mağdur - 3 yıl önce
Otobüslerin sefer sayısı 100 yıl sonramı artacak acaba???
Avatar
ali - 3 yıl önce
aşağıdaki arkadaşlar neden sitem ediyorsunuz? yüzde 52 akpye oy verip seçtiniz sitem etmeye istek istemeye hakkınız yok oy verdiniz çünkü.
Avatar
hasan - 3 yıl önce
arkadaşlar dahaa 2ay olmadı makamına oturalı bilee hemen asfalt yollar yapılmadı yok fotolarını görüyoruzz felan demenize gerek yok bismillah dedi başladı sabırsız olmayalım herşeyyin engüzelini yapacaktır başkan emin olun allahın izniyle..karaman hiç böylee değişiklk görmemiş olacak bekleyip görelim ama kısa zaman içinde yapılacak birşey degil bunlarr.
Avatar
murat mansur - 3 yıl önce
her köşede biz bi eksik görüyoruz sayın başkan bunları göremiyor musunuz ? çalışmalar ne zaman başlayacak acaba.