Yeni Dönemin İlk Başkan Vekili Bir Bayan

Elife Dilara Güngör Başkan Vekili Oldu

Yeni Dönemin İlk Başkan Vekili Bir Bayan

banner390
 Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul ÇALIŞKAN Karaman ile ilgili çeşitli temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya gitti. Başkan Çalışkan, Başkanlık Makamını Belediye Meclis Üyesi olan Elife Dilara Güngör’e bıraktı. Böylece yeni dönemin ilk başkan vekili bir bayan oldu.
30 Mart 2014 yerel seçimlerinde belediye meclis üyesi seçilen Elife Dilara Güngör Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan’ın vekâlet vermesi ile Belediye Başkanlığı koltuğuna oturdu.

“Bu Görev Benim İçin Bir Onurdur”

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkan Vekili Elife Dilara Güngör şunları söyledi;

“ Belediye Başkanımız Ertuğrul Çalışkan Bey, yeni dönemin ilk başkan vekili görevini tarafıma vermiştir. Öncelikle kendisine teşekkür ediyorum. Bir bayana bu görevi vermesi ayrıca bir anlam taşıyor. Görüyoruz ki AK Parti diğer görev kademelerinde olduğu gibi belediyecilikte de bayanlara önem veren yönetimde söz sahibi olmalarını sağlayan bir anlayışı kurumsallaştırmıştır. Kadın-Erkek, Genç-Yaşlı ve diğer farklılıkların ayrım yapılmadan bütünleştiği bir şehirde başkan vekili ve meclis üyesi olarak hizmet etmek benim için büyük onurdur. Bu günün daha güzel kapılar açmasını temenni ediyorum. Belediye Başkanımızı, hoşgörü ve eşitlik göstergesi olan bu görevlendirmesinden dolayı da tebrik ediyorum”

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
El cevap - 3 yıl önce
Habere yorum rumuzlu arkadaş, öte başı demişsin ama hanımefend kibarca teşekkür etmiş, incelik göstermesi tebrik edilmeli değil mi? Nezaket hepimize lazım.
Avatar
saffet - 3 yıl önce
Karaman tarihinde bir ilk. İlk başörtülü kadın Başkan Vekili.
Avatar
habere yorum - 3 yıl önce
iyi güzel hayırlı olsunda... öte başı bi vekalet yaa :d
Avatar
Tebrik - 3 yıl önce
Sn Başkanı hakikaten tebrik ediyorum. Bu uygulamalar pozitif ayrımcılık örneği olarak devam etmeli. Hukukçu bayan ekstra şans, yetiştirilip desteklenmeli. Siyaset akademisi böyle uygulamaya geçer.
Avatar
Aferin Başkana - 3 yıl önce
Bayan eli demek, daha estetik sonuç demek.
Avatar
türcan - 3 yıl önce
sonuçççç....
Avatar
habere yorum - 3 yıl önce @El cevap
bizde nezaketsizlik etmedik ki.. güzel bişey ama basını çağırıp demeç vermek falan :)
Avatar
saffet uçar - 3 yıl önce
Basın çağrılmıyor. Belediye bu haberi basına geçiyor. Ayrıca Karaman tarihinde bir ilk olması sebebiyle sembolik bir öneme sahip olduğu için haber değeri olan bir durum.