banner417
banner444
06 Kasım 2014 Perşembe 14:52
187 Okunma
Akdağmadeni Halk Eğitim Merkezi Ygs Ve Lys’ye Hazırlık Kursları Açtı
banner416
Akdağmadeni Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Liseden mezun olan öğrencilere yönelik YGS ve LYS’ye hazırlık kursları açıldı.

Akdağmadeni İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Karadağ, liseden mezun olan gençleri üniversiteye hazırlamak için halk eğitim merkezi müdürlüğü bünyesinde YGS ve LYS’ye hazırlık kursu açtıklarını ve kursiyerlerin bu kursları çok iyi değerlendirmeleri gerektiğini söyledi.

Kurslarla ilgili bilgi veren Akdağmadeni Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ersoy Ceylan, önümüzdeki yıl dershaneler kapanacak, bundan dolayı Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitim Destekleme ve Yetiştirme Kursları yönergesi gereği Liseden mezun olan tüm öğrenciler için YGS ve LYS’ye hazırlık kursları açtıklarını belirterek, “Şu ana kadar kurslarımıza toplam 80 öğrenci kayıt yaptırmıştır. Kurslarımızda Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Dil Anlatımı, Coğrafya, Tarih ve Felsefe derslerinden deneyimli ve tecrübeli öğretmenlerimiz ders vermektedir.Toplamda iki etap olan kurslarımız ilk etabı Ocak ayına kadar 256 saat, ikinci etap ise ocak ayından Haziran ayına kadar 256 saat toplamda 512 saat olacaktır. Kurslara katılmak isteyen mezun öğrencilerimiz Halk Eğitim Merkezi’ne müracaat ederek kurslarımıza katılabilirler” diye konuştu.

Yorumlar

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner439

banner296

banner426