banner417
10 Kasım 2014 Pazartesi 12:55
95 Okunma
Çekerek Belediyesi Mesire Alanında Düzenleme Çalışması Başlattı
banner416
Yozgat’ın Çekerek Belediyesi, ilçenin mesire alanı olan ’Kızlar Kayası’ çevresinde başlattığı düzenleme çalışmalarını sürdürüyor.

Çekerek Belediye Başkanı Bedrettin Bozkurt, ilçe merkezine 4 kilometre mesafede Çekerek Irmağı kenarında, yüksek bir kayalık üzerinde bulunan Kızlar Kayası’nın da yer aldığı mesire alanında çevre düzenlemesi ile birlikte yeni bir tesis yapmaya çalıştıklarını söyledi. Bozkurt, Ceneviz döneminden kalma olan Kızlar Kayası karşısındaki tepe üzerinde bulunan ’Şato’ isimli sosyal tesis yanına yeni bir tesis daha yapmaya çalıştıklarını kaydetti. Yozgat’ın en güzel yerlerinden biri olan Kızlar Kayası’nın turizme kazandırılmasını arzu ettiklerini kaydeden Bozkurt, “Çok sivri bir kayanın üzerinde, toprak altından, 200 basamak merdivenle inilen Kızlar Kayasının toprak yüzeyinden, 3 metre aşağıda, kapısı var. Hemen önünden, Çekerek ırmağı geçiyor, yanında Çekerek ırmağı üzerine kurulan Süreyya Bey Barajı bulunuyor” dedi.

Bozkurt, burasının turizme kazandırılabilmesi için Kızlar Kayası’nın tam karşı kesiminde, barajı da rahatlıkla görebilen tepe üzerinde sosyal tesisler yapıp, çevre düzenlemesi ile cazip hale getirmeye çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64