banner417
18 Aralık 2014 Perşembe 17:24
66 Okunma
Yozgat Mehmet Akif Ersoy İlkokulunda Yerli Malı Etkinliği
banner416
Yozgat Mehmet Akif Ersoy İlköğretim okulu öğrencileri, sınıf öğretmenleri öncülüğünde Yerli Malı Haftası´nı kutladı.

Her yıl 12-18 Aralık tarihleri arasında kutlanılan "Tutum Yatırım ve Türk Malı Haftası" Yozgat’ta da etkinliklerle kutlandı. Yozgat Mehmet Akif Ersoy İlkokulu öğrenci velilerinin evlerinde hazırlayıp getirdiği kek, pasta, börek gibi yiyeceklerle öğrencilere sunulduğu etkinlikte, hem paylaşma bilinci, hem de yerli malı tüketiminin önemi anlatıldı.

Anneleri tarafından hazırlanan yiyecekleri okula getirerek sınıf arkadaşlarıyla paylaşan öğrenciler, yerli malı haftasını kutlamaktan mutlu olduklarını, yabancı markalı ürünler yerine Türk malı ürünleri tüketmek gerektiğini söyledi.

Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Müdürü Şeref Kayaalp , 12-18 Aralık tarihleri arasında kutlanılan yerli malı haftası dolaysıyla öğrencileri yerli malı hakkında bilgilendirerek daha bilinçli hale gelmelerini sağlamak amacıyla veliler ile etkinlik düzenlediklerini söyledi. İsrafı önleme ve tutum adına bu haftanın kutlandığını belirten Kayaalp, “İsraftan yana ciddi sorunlarımız var. Bunu giderme adına çocuklarımızı bilinçlendiriyoruz. Yerli malının kullanma adına bunu yapıyoruz “dedi

Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64