Gökçebey’de Hz. Mevlana Anıldı

Zonguldak’ın Gökçebey ilçesinde, "Hz. Mevlana’yı Anma Haftası" etkinlikleri kapsamında "Medeniyetimiz ve Mevlana" temalı bir program düzenlendi.Gençlik ve spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından organize...

Gökçebey’de Hz. Mevlana Anıldı

banner390
Zonguldak’ın Gökçebey ilçesinde, "Hz. Mevlana’yı Anma Haftası" etkinlikleri kapsamında "Medeniyetimiz ve Mevlana" temalı bir program düzenlendi.

Gençlik ve spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü İsmail Keskin ve İlçe Müftüsü Veyis Susam tarafından yürütülen Mevlana’yı Anlama ve Anma programı İlçe Gençlik Merkezinde yapıldı. “Medeniyetimiz ve Mevlana" temalı programına; İlçe Milli Eğitim Müdürü Fazıl Aytaş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü İsmail Keskin, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Recep Topal, İlçe Müftüsü Veyis Susam, okul müdürleri ile öğrenciler katıldı. İlçe Müftüsü Veyis Susam programda yaptığı konuşmada, "Mevlana Hazretleri, bizim olduğu kadar dünyanın da kabul ettiği büyük bir değerdir. Çünkü hoşgörü, aşk ve sevgi denilince akla gelen ilk kişi Hazreti Mevlana’dır. Böyle bir değere sahip olduğumuz için onur duyuyoruz. Ona layık olmaya çalışalım. Onun felsefesini ve değerini günlük hayatımıza geçirmeye çalışalım" diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.