108'nci Yılında Çanakkale Zaferi ve Şehitlerimiz Yâd Edildi Foto Galeri: 108'nci Yılında Çanakkale Zaferi ve Şehitlerimiz Yâd Edildi
Etkinlikler kapsamında 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 108'nci yıl dönümü nedeniyle Karaman Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından Piri Reis Kültür Merkezi'nde program düzenlendi.

Düzenlenen programa; Vali Vekili Oğuz Şenlik, protokol üyeleri ile siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, eğitimciler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Program, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kuran-ı Kerim tilavetiyle devam programda günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapıldı. Konuşmanın ardından program öğrenciler tarafından sunulan Çanakkale destanının oratoryo gösterisi ve seslendirilen türküler büyük beğeni toplarken izleyenler gösteriyi ayakta alkışladı.

Program, İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından öğrencilerine yönelik düzenlenen yarışmalarda derece alan öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından program sona erdi.

Program sonrasında protokol üyelerine ve davetlilere Çanakkale Savaşı´nda askerlerin menüsü olan bir dilim kuru ekmek ile üzüm hoşafı ikram edildi.