12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulünün Yıl Dönümü Coşkuyla Kutlandı Foto Galeri: 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulünün Yıl Dönümü Coşkuyla Kutlandı

Okul idaresi, öğretmenler ve öğrenciler, milli marşımızın kabul edilişinin önemini vurgulamak ve milli birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek adına düzenlenen programda bir araya geldi.

Program, Edebiyat Öğretmeni Nuran Doğan'ın açılış konuşmasıyla başladı. Doğan konulmasında İstiklal Marşı'nın kabul edilişinin tarihçesini ve önemini vurgulayarak, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un kaleme aldığı bu kutsal eserin vatanseverlik duygularımızı nasıl pekiştirdiğini anlattı. Ayrıca, gençlerin milli değerlere sahip çıkması ve vatan sevgisi konusundaki öneminin altını çizdi.

Konuşmanın ardından, İstiklal Marşı'nın yazılma sürecini ve milli mücadelemizin önemli anlarını anlatan video sunumları izleyicilere duygusal anlar yaşattı.

Programın sonunda öğrencilere Mehmet Akif Ersoy’un "Safahat" eseri hediye edildi.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan okul müdürü Hasan Erkan "İstiklal Marşımızın kabulünün 103. yılında şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u minnetle anıyoruz. Onu anarken onun fikirlerinin gençlerimize kavratılması için en güzel hediyenin Safahat kitabının dağıtılmasıdır diye düşündük. Öğrencilerimiz bu kitabı okusunlar ki Asımın nesli tekrar ayağa kalksın" dedi.

Program, öğrencilere kitap dağıtımının yapılmasının ardından sona erdi.