2024 Yılı Mesleki Eğitim ve Yetişkin Eğitimi Planlama Komisyonları Toplandı Foto Galeri: 2024 Yılı Mesleki Eğitim ve Yetişkin Eğitimi Planlama Komisyonları Toplandı

İl Millî Eğitim Müdürlüğü, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından 2021-2027 yılları için Yetişkin Eğitimi ve Mesleki Eğitim alanında akredite edildi. Bu başarı, 2021 Yetişkin Eğitimi ve Mesleki Eğitim Akreditasyon sürecinin proje hibe sözleşmesinde belirtilen kurallar ve Erasmus+ kalite standartları doğrultusunda başarılı bir şekilde sonuçlandırılmasıyla elde edildi.

Konsorsiyum üyesi kurumlardan yetişkin eğitiminde sorumlu yöneticiler, sözleşmeli/kadrolu öğretmen ve usta öğreticiler ile mesleki eğitimde konsorsiyum üyesi okullardan öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla projelerin yaygınlaştırma süreçleri devam ediyor.

2022  Yetişkin Eğitimi Akreditasyonu programının başarıyla tamamlanması, 2024 yılında yapılacak planlamalar için önemli bir temel oluşturdu. Bu çerçevede, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç başkanlığında toplantı düzenlendi. Kılınç, konsorsiyum üyesi kurumların temsilcileri ve koordinatör kurum temsilcileri ile  04/01/2024 tarihinde saat 10.00'da İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda bir araya geldi. Ar-Ge Birimi personelleri Ramazan Arslan ve Bilal Duranel’in sunum yaptığı toplantının ana gündem maddesi, 2024 yılında gerçekleştirilecek Yetişkin Eğitimi hareketliliklerinin yönetim süreci oldu.

Aynı gün, saat 15.00'te ise Müdürlüğün 2. Katındaki Toplantı Salonunda, "2024 Yılı Mesleki Eğitim Proje Yönetim Toplantısı" düzenlendi. Bu toplantıda, 2024 yılında planlanan Mesleki Eğitim hareketliliklerinin yönetimine dair konular ele alındı. Yurt dışında eğitim gören öğrenciler ve öğretmenler, farklı kültürleri, eğitim sistemlerini ve iş pratiklerini deneyimleyerek uluslararası bir perspektif kazanıyorlar. Yeni bir ortamda öğrenme ve öğretme deneyimi yaşayarak motivasyonlarını yükseltiyorlar.

Gün içinde düzenlenen her iki toplantıda da, katılımcılar arasında bilgi alışverişi ve işbirliği için uygun bir platform oluşturuldu.