23. Uluslararası Kamu Yönetimi Forumu Düzenlendi Foto Galeri: 23. Uluslararası Kamu Yönetimi Forumu Düzenlendi

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) ‘23. Uluslararası Kamu Yönetimi Forumu’nu düzenledi.

Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te Manas Üniversitesi'nin katkıları ve ev sahipliğinde gerçekleştirilen KAYFOR, ‘Türk Devletleri Teşkilatı ve Türk Dünyasında Kamu Yönetiminin Geleceği’ başlığı çerçevesinde ele alındı.

Manas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alpaslan Ceylan’ın açış konuşmasını yaptığı foruma Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr.
Mehmet Gavgalı da çevrim içi olarak katıldı.

Rektör Gavgalı, ‘23. Uluslararası Kamu Yönetimi Forumu’nun tüm Türk dünyasında kamu yönetimini ve kamu politikalarını ilgilendirdiğini belirterek şunları söyledi: “Stratejik iş birliklerinin çok önemli olduğu günümüz dünyasında ortak bir geçmişi paylaşan bu coğrafyanın da iş birliği içerisinde hareket etme zorunluluğu kaçınılmazdır. Ortak geçmişimizi güvenle ortak bir geleceğe taşımak için böylesi bilimsel toplantılar ve akademik araştırmalar son derece önemlidir. Türk dünyasına yönelik çalışmalarımız bugün olduğu gibi gelecekte de artarak devam edecektir. Bu vesileyle bütün katılımcılara muhabbetlerimi sunuyor ve başarılar diliyorum.”

Kamu yönetimi ve dijital yapılanma konularının ele alındığı ve 3 gün süren sempozyumda 9 farklı üniversiteden katılan akademisyenler 110 sunum gerçekleştirdi.