Karaman Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Ali Ankaralı 21 Eylül’de yaptığı basın açıklamasında Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine kayıt yaptıran öğrencilerden Muhasebe bölümünü seçen bütün öğrencilere bir defaya mahsus “Bölüme hoş geldin” pirimi, bir üst sınıfa geçen en başarılı 6 öğrenciye de bir yıl boyunca burs vereceklerini söylemişti.
Okulların açılmasının ardından geçen kısa sürede verdiği sözü yerine getiren Başkan Ankaralı tarafından muhasebe bölümünü seçen 36 öğrenciye “Bölüme hoş geldin” primleri, bir yıllık burs almaya hak kazanan 6 öğrenciye de ilk bursları verildi. 
Burs için neden Ticaret Lisesini seçtiklerini aktaran Başkan Ankaralı, “Bu okulda öğrendiklerimizin mali müşavir olmamızda katkısı büyüktür. Ekmeğimizi bu meslekten kazanmaktayız. Bizleri yetiştiren öğretmenlere ve aynı sıralarda öğrenim gören öğrencilere ahde vefamızın bir göstergesi olarak yardım ediyoruz” dedi.

ŞİMDİSİ DE GELECEĞİ DE PARLAK
Muhasebe alanındaki mesleklerin gözde bir meslek olduğunu ve bu durumun gelecekte de pek değişmeyeceğini söyleyen Başkan Ankaralı, “Üniversite mezunu olup da iş bulamayan birçok öğrencimiz var. Ancak ticaret lisesi mezunları stajlarından kısa bir süre sonra mesleğe atılıyor” şeklinde konuştu. 
ANKARALI TEŞEKKÜR ETTİ
“Vergi gelirlerinin beyan ve ödenmesine aracılık eden arkadaşlarımızın ülkemize ve milletimize hayırlı hizmet edeceklerine inancımız sonsuzdur” diyen Başkan Ankaralı, “Bursun verilmesine katkıda bulunan başta Ali Türkyılmaz’a, Esat Tekinbay’a, Erkan Kavas’a ve yardım sever tüm meslektaşlarıma, bizlere yardımcı olan Ahi Evran Meslek Lisesi Müdürü Muhammet Ali Fatİh’e, müdür yardımcıları Mustafa Doğanyiğit hocama, Ferhat Arkan hocama ve de Mesudiye Tuncal hocama sonsuz şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.