Karaman’ın Sarıveliler ilçesinde ikamet eden Meryem ve Süleyman Yaman çiftinin üçüncü çocukları Ayşe Bükre’ye henüz 15 aylıkken SMA Tip-1 teşhisi konuldu. SMA Tip-1 hastalığının henüz Türkiye’de tedavisi bulunmamakta. Üçüncü çocukları olan Ayşe Bükre’nin tedavi edilmesi için Yargı kararıyla yardım kampanyası başlatıldı.

ERMENEK BELEDİYESİ AYŞE BEBEK İÇİN KERMES DÜZENLİYOR

Ayşe bebeğin tedavisine katkıda bulunak için kolları sıvayan Ermenek Belediyesi, Cuma günü semt pazarının kurulduğu bölgede kermes düzenleyecek. Kermeste elde edilen tüm gelir ise Ayşe Bükre bağışlanacak.

Konuyla ilgili olarak Ermenek Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, “Komşu ilçemiz Sarıveliler’de yaşayan Meryem-Süleyman Yaman çiftinin 3. çocukları şu an 5 aylık Ayşe Bükre’ye henüz 15 günlük iken SMA Tip-1 teşhisi konuldu. Ailesi Türkiye’de tedavisi olmayan bu hastalık için Valilik onaylı yardım kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında sosyal medyanın yanı sıra Ayşe Bükre için bu hafta Cuma günü Pazar yerinde kermes düzenlenecek ve kermesten elde edilecek gelir Ayşe Bükre’nin tedavisi için açılan hesabına yatırılacaktır. Çorbada bizimde tuzumuz olsun diyen tüm hayırsever vatandaşlarımızı maddi ve manevi desteklerinizi bekliyoruz” ifadelerine yer verildi.