İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün birlikte gerçekleştirdiği ve Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin seslendirdiği eserler ile başlayan etkinlik okul öğrencilerinin kitap sevgisine dair okudukları şiirler ve kütüphaneler haftası çerçevesinde en çok kitap okuyan kitap kurtlarına ödüllerinin verilmesiyle devam etti.

28 Mart – 3 Nisan tarihleri arasında kutlanan Kütüphaneler haftası çerçevesinde düzenlenen etkinlikte kitap okumanın hayatımızdaki yeri ve önemine değinen Vali Yardımcısı Oğuz Şenlik, çocukları sadece bu hafta kapsamında değil yılın tamamında kütüphanelerle buluşturmak hedefinde olduklarını belirterek ilgili kurumlarımızın gayretleri doğrultusunda çocuklarımızı ve gençlerimizi kütüphanelerde ağırladıklarını söyledi. Başarılı öğrencileri bu özel günde ödüllendirerek diğer öğrencilerimize de bu anlamda teşvik olmasını arzuladıklarını ifade eden Vali Yardımcısı Şenlik, ailelere de kitap okuma konusunda tavsiyelerde bulunarak, “sizlere çocuklarımıza kitap okutalım demiyoruz, onlarla birlikle kitap okuyalım diyoruz. Zira çocuklar sizlerden gördüğü zaman onlarda okuyacaklardır. Bunun bilincinde olarak kitap okumayı ihmal etmeden kitaplarla kalın diyor saygılar sunuyorum dedi.

Çocuklarını bu anlamlı günde yalnız bırakmayan ailelerin de katıldığı program daha sonra öğrencilerin katılımıyla kırmızı başlık kız hikayesinin canlandırılması, salonda bulunanların hep birlikte kitap okuması ve çocukların gönüllerince eğlendiği bir dizi etkinlik ile sona erdi.