Başkan Çağlayan konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada ise; “Salgın sürecinin en büyük sıkıntısını çekenlerden birinin de esnaflar olduğunu belirterek, Ramazan ayı boyunca Karaman'daki pazarcı esnaflarımıza, berber ve kuaför esnafımıza ziyaretlerde bulunduk.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bayram sonrası tüm Türkiye’de başlattığı gönül seferberliği çerçevesinde Karaman AK Parti teşkilatları olarak esnaf ziyaretlerimize kaldığımız yerden devam ederek hemşerilerimizle bir araya gelmeye devam ediyoruz.
 

Hafta içinde 1 Haziran normalleşme sürecinin başlamasıyla işyerlerini tekrar açan restoran, lokanta, kafe ve pastane esnaflarımızı ziyaret ederek Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını iletip, sıkıntı ve sorunlarını dinleyip, isteklerini aldık, hayırlı işler dileğinde bulunduk.

Özverili bir şekilde görevini yapan kurum çalışanlarımızı da ziyaret ederek fedakarca çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Ayrancı ilçemizi ziyaret ederek AK Parti Ayrancı ilçe başkanımız Avni Gümüşalan ve partililerimiz ile birlikte Ayrancılı esnafımız, pazar esnafımız ve hemşerilerimizle bir araya geldik.

Bir başka gönül seferberliği durağımız ise Kâzımkarabekir ilçemizdi. AK Parti Kâzımkarabekir ilçe başkanımız Yusuf Çetin ve partililerimiz ile birlikte esnaf kardeşlerimize ziyaretlerde bulunduk. Yaklaşık 2,5 ay aradan sonra özellikle lokanta, kafe gibi iş yerlerinin açılmasıyla normalleşme sürecine girdiğimiz bu günlerde salgın sürecinin esnafımıza yansımalarını ve beklentilerini öğrenme, yerinde görme ve tespit etme fırsatı bulduk.

Ziyaretlerimizde esnaflarımızın bizlere gösterdiği teveccüh ve ilgi, çalışma motivasyonumuzu ve enerjimizi arttırıyor” ifadelerine yer verdi.

Ziyaretlerine maske ve sosyal mesafe kurallarına uyarak devam eden başkan Çağlayan açıklamasının devamında; “Güçlü sağlık altyapımız ve salgının ortaya çıktığı andan itibaren daha en başından alınan tedbirler ve doğru zamanda atılan adımlar sayesinde Koronavirüs salgını büyük ölçüde kontrol altına alınarak, normalleşme takvimine 1 Haziran itibariyle başladık. “Biz Bize Yeteriz” diyerek tüm ülke olarak Koronavirüsü salgınına karşı elde ettiğimiz bu başarının devam etmesi için tedbiri elden bırakmamamız gerekiyor.

Havaların ısınması ve normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte hemşerilerimizin cadde ve sokakları doldurması ilimizdeki virüs vaka sayısını arttırmıştır. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığımız tarafından ilimize 8 adet Ventilatör ve 11 adet Monitör gönderilmesi talimatını veren başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca'ya teşekkür ediyorum.

Ben buradan sizlerin aracılığı ile tüm hemşerilerimden istirhamım normalleşme rehavetine kapılıp tedbirleri elden bırakmadan sosyal mesafe ve kurallara aynı şekilde uyarak günlük hayatımızı devam ettirmemizdir." dedi.